Brzezin został nadany w 1255 roku przez księcia Barnima I klasztorowi augustianek na pyrzyckim Starym Mieście. Miejscowość należała do klasztoru do czasów reformacji. W późniejszych latach weszła w skład domeny w Pyrzycach.
W 1596 roku miał miejsce pożar wsi. Według wzmianek pochodzących z 1628 roku w skład Brzezina wchodziło wtedy, m.in.: 58 łanów chłopskich, działki 5 zagrodników, karczma, kuźnia z 1784 roku, a z lat 60. XIX wieku dziewięć gospodarstw chłopskich i pięć zagród kmiecych, posiadłości, które należały do parafii i kościoła oraz szkoła parafialna i kuźnia.
Kościół filialny p.w. M.B. Częstochowskiej
Kościół filialny p.w. M.B. Częstochowskiej znajduje się w miejscu wcześniejszego kościoła, o którym pierwsze wzmianki pochodzą z 1312 roku z dokumentu wydanego przez biskupa Henryka von Wacholza. Ok. 1535 roku przejęli go protestanci. W późniejszych latach kościół stawał się filią różnych parafii – w Pyrzycach, ok. 1700 roku w Stróżowie i ostatecznie ponownie w staromiejskiej parafii w Pyrzycach.

Obecny kościół wzniesiono w latach 1850-1852. Do czasu I wojny światowej posiadał dwa dzwony. Pod względem architektonicznym reprezentuje styl neoromański z elementami neogotyku. Wybudowany został z cegły na cokole z kamienia łupanego. Budowla składa się z jednej nawy i krótkiego prezbiterium oraz kwadratowej wieży od zachodu. Wewnątrz nawy znajduje się strop składający się ze skrzyżowanych belek. Na jednej z nich zachowała się dekoracja ornamentalna, neogotycka, monochromatyczna, przedstawiająca motyw roślinny.
Nad oknami ścian bocznych widnieją tynkowe archiwolty. Szczyt wschodni posiada pięć blend zamkniętych półkoliście i dwie okrągłe po bokach. Wszystko zwieńcza metalowy krzyż. Dach korpusu nawowego jest dwuspadowy, pokryty dachówką, a prezbiterium – wielospadowy i pokryty blachą.