Zaloguj się. Nie masz konta? Zarejestruj się.
Wyszukaj: Hotele Restauracje Atrakcje turystyczne

Zachodniopomorskie

Szczecin. Muzeum Techniki i Komunikacji.

Opublikowano w dniu: 2012-11-16       Aktualizowano w dniu: 2013-01-17 Autor: Marek

Pokaż Pomorze Zachodnie na większej mapie
Mówią, że każdy zamek ma swoją białą damę, a każde błoto – swego diabła... Wszystko możliwe, w końcu wiele podobnych powiedzeń przetrwało przez lata nie bez powodu. Jednak jest coś czego nie znajdziemy ani we wspomnianym błocie ani na żadnym zamku, tylko... w Szczecinie.

Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki przy ul. Niemierzyńskiej w Szczecinie, bo o nim mowa, może być interesującym miejscem na alternatywne spędzanie wolnego czasu. Jeśli mamy ochotę na coś innego, niż np. zwiedzanie centrum miasta, to warto pomyśleć o wizycie w dawnej zajezdni tramwajowej.

Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie

To niezwykłe miejsce zabierze nas w motoryzacyjną podróż w czasie. Seniorom z pewnością zakręci się łezka w oku na widok leciwych tramwajów, które przemierzały Szczecin w latach swojej świetności. Z kolei młodsi goście będą mieli świetną okazję do zapoznania się z niezwykłymi pojazdami i motocyklami, które śmiało mogą podbić niejedno serce.

Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie

Zajezdnia tramwajowa przy ulicy Niemierzyńskiej zaczęła przeżywać swoją drugą młodość od początku 2006 roku. Właśnie wtedy powołano do życia muzeum – Zajezdnię Sztuki. Następnie zabytkowy budynek został wyremontowany dzięki funduszom z Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a pod jego dach trafiły niezwykłe eksponaty. W 2013 roku budynek będzie obchodził swoje setne urodziny.

Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie

Na odwiedzających czeka wiele tematycznych wystaw, między innymi:
  • Polskie prototypy (m.in. z jedynym egzemplarzem wszędołaza, czy też amfibią LPT)
  • Historia szczecińskiej komunikacji (tramwaje i autobusy, które jeździły po mieście w ubiegłym stuleciu)
  • Kiedy Europa była malutka (niezwykły zbiór 11 mikrosamochodów, które podbiły drogi Starego Kontynentu w połowie XX w. – wystawa czasowa do 24 marca 2013 r.)

Część wystawy została zarezerwowana dla miejscowego przemysłu motoryzacyjnego. Zobaczyć tu można m.in. jednoślady Alba zbudowane w Mierzynie, Junaki ze Szczecińskiej Fabryki Motocykli, czy też samochody Stoewer wyprodukowane pod tym samym dachem.

Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie

Muzeum Techniki i Komunikacji
ul. Niemierzyńska 18A
Bilety: Normalny – 10zł, ulgowy – 5zł.

Drogi czytelniku:
Dokonałeś historycznego odkrycia? Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Chciałbyś podzielić się z nami wiedzą na temat atrakcji turystycznej, o której warto opowiedzieć? Wystarczy, że do nas napiszesz! mail: info@zp.pl
Udostępnij Udostępnij Udostępnij
Zobacz także:

Muzeum Rybołówstwa Morskiego

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu znajduje się na placu Rybaka, kilkaset metrów od terminalu przeprawy promowej. Muzeum znajduje się w najstarszym budynku w mieście, który został wybudowany na początku XIX wieku. Tutaj kiedyś znajdował się ratusz miejski.

Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego

Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego im. prof. Adama Wodziczki znajduje się na Wzgórzu Filaretów zajmując powierzchnię 1,5 ha. Jest jednym z najciekawszych miejsc w Międzyzdrojach, które warto odwiedzić jeśli chcemy choć trochę poznać  przyrodę wyspy Wolin. W Muzeum, tak jak w Zagrodzie Żubrów, można zobaczyć unikatowe gatunki fauny niespotykane w innych miejscach w Polsce.

Muzeum Kamienia

Jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych w Kamieniu Pomorskim a także na Wyspie Wolin jest wyjątkowe Muzeum Kamienia. Znajdują się tutaj unikatowe okazy minerałów oraz meteorytów. Do najbardziej unikalnych eksponatów należy gniazdo jaj dinozaura kaczociobego.

Muzeum Wału Pomorskiego
Muzeum Wału pomorskiego funkcjonuje od 2009 roku. Znajduje się na terenie byłych koszar wojskowych. Różni się od innych przede wszystkim faktem, iż bez obaw można tu dotknąć zgromadzonych eksponatów.
Szczeciński Festiwal Modelarstwa - Paprykarz 2013
Modelarstwo to takie hobby, które daje jego odtwórcom masę nieskrywanej satysfakcji, a u każdego obserwatora wywołuje niemały podziw. Polecamy tą imprezę każdemu bez względu na wiek, czy płeć, bo modelarstwo to hobby bez ograniczeń.
Komentarze
{I_NICK}
Nazwa:
E-mail:
Nie masz konta? Zarejestruj się.
Fotka dnia
Obecna ocena:
Zobacz i zagłosuj!
REKLAMA
Pojezierze Myśliborskie - Cudna Kraina

Podziemne miasto

Rewal tanie pokoje

POLECAMY W POLSCE
Synagoga w Kazimierzu Dolnym.   Kazimierz Dolny
Pokoje gościnne Beitenu  w dawnej synagodze usytuowanej w samym sercu Kazimierza Dolnego,  pomiędzy Małym i Dużym Rynkiem. ----->

Zamek Gniew   Zamek Gniew
Potężna gotycka twierdza, siedziba królów, hetmanów i starostów, słynący z  turniejów, zaciętych bitew i spektakli zaprasza.  ----->

Karpacz. Hotel Artus.   Karpacz. Hotel Artus
Położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Karkonoskiego Parku Narodowego wyróżnia nas wśród innych hoteli. Cisza, spokój i bliskość gór.  ----->

Łagów. Bukowy Dworek   Łagów. Bukowy Dworek
Położony na obrzeżach Łagowskiego Parku Krajobrazowego oferuje kryty basen, centrum fitness, saunę, korty tenisowe oraz wannę z hydromasażem.   ----->
 
POLECAMY
Moja Polska. Miejsca warte zobaczenia! KREDYCIAK : Forum kredytowe zawierające opisy ofert  z sektora finansowego
średnia ilość wyświetleń dziennie: 181 372
  Newsletter zp.pl
Popularne atrakcje
Facebook