Zaloguj się. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Aktualności

Baja Drawsko 2014
Autor: Materiały prasowe, dnia 26-03-2014

Rajd Baja Poland 2013, Drawsko PomorskieTegoroczny sezon w rajdach terenowych rozpocznie się 4 kwietnia w Drawsku Pomorskim i Kaliszu Pomorskim pierwszą edycją rajdu Baja Drawsko 2014.

Impreza będzie stanowić 1. rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, 1. rundę Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych oraz zainauguruje Puchar Polski w Rajdach Baja – cykl dla zawodników startujących na motocyklach, quadach i pojazdach UTV.

Nowością podczas Baja Drawsko jest także dopuszczenie do udziału ciężarówek terenowych Grupy T4. Większość trasy zlokalizowana będzie na poligonie drawskim.

– Mimo tego że Baja Drawsko debiutuje w kalendarzu imprez offroadowych, to wiemy już, że będzie rajdem wielu nowości i niespodzianek nie tylko ze strony organizatorów, ale także zgłoszonych już zawodników – mówi Marcin Łukasz z Biura Promocji UM w Drawsku Pomorskim. – W rajdzie pojawi się wielu uczestników, którzy zaprezentują nowe, dotąd niespotykane auta.

Zawodnicy i uczestnicy rozpoczną rywalizację w piątek 4 kwietnia od startu honorowego w Kaliszu Pomorskim. Następnie w godzinach popołudniowych udadzą się na Odcinek  Super Specjalny w okolice Drawska Pomorskiego. Punkt widokowy dla kibiców będzie się znajdował w pobliżu terenu byłej żwirowni w Wolicznie (wjazd od drogi krajowej nr 20).

W sobotę zawodnicy i uczestnicy zawitają do Kalisza Pomorskiego. Miasteczko rajdowe będzie się znajdować w pobliżu Urzędu Miejskiego przy ul. Wolności. Start do Odcinków Specjalnych rajdu zlokalizowany będzie w okolicy internatu wojskowego w Konotopie. Punkty obserwacyjne: Góra Hetmańska oraz pas taktyczny Bucierz – Zielona Trybuna. Meta sobotnich Odcinków Specjalnych będzie znajdować się przy elektrowni w Borowie. W sobotni wieczór zawodnicy wrócą do parku serwisowego w Drawsku Pomorskim.

W niedzielę zmieni się trasa odcinków specjalnych – kibicom polecamy odcinek poligonowej ,,Drogi Południowej” aż do punktu Radowo. Meta w tym dniu zlokalizowana będzie przy „Drodze Słowińskiej”, kilkaset metrów od tzw. Żółtej Trybuny.

Organizator dla zawodników RMPST przygotował trasę o długości ponad 561 km z czego 401 km stanowić będą Odcinki Specjalne. Uczestnicy RPPST będą mieli do pokonania 472 km trasy z Próbami Specjalnymi o długości 309 km.

Szczegółowy program radju znajduje się w zapowiedziach.

REKLAMA
Pojezierze Myśliborskie - Cudna Kraina

Podziemne miasto

Rewal tanie pokoje

POLECAMY W POLSCE
Synagoga w Kazimierzu Dolnym.   Kazimierz Dolny
Pokoje gościnne Beitenu  w dawnej synagodze usytuowanej w samym sercu Kazimierza Dolnego,  pomiędzy Małym i Dużym Rynkiem. ----->

Zamek Gniew   Zamek Gniew
Potężna gotycka twierdza, siedziba królów, hetmanów i starostów, słynący z  turniejów, zaciętych bitew i spektakli zaprasza.  ----->

Karpacz. Hotel Artus.   Karpacz. Hotel Artus
Położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Karkonoskiego Parku Narodowego wyróżnia nas wśród innych hoteli. Cisza, spokój i bliskość gór.  ----->

Łagów. Bukowy Dworek   Łagów. Bukowy Dworek
Położony na obrzeżach Łagowskiego Parku Krajobrazowego oferuje kryty basen, centrum fitness, saunę, korty tenisowe oraz wannę z hydromasażem.   ----->
 
POLECAMY
Moja Polska. Miejsca warte zobaczenia! KREDYCIAK : Forum kredytowe zawierające opisy ofert  z sektora finansowego
średnia ilość wyświetleń dziennie: 181 372
  Newsletter zp.pl
Drogi czytelniku:
Dokonałeś historycznego odkrycia? Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Chciałbyś podzielić się z nami wiedzą na temat atrakcji turystycznej, o której warto opowiedzieć? Wystarczy, że do nas napiszesz! mail: info@zp.pl