Aktualności
http%3A%2F%2Fzp.pl%2Fdrawsko-pomorskie-wiosenny-rajd-aktualnosc_833
 |
Drawsko Pomorskie. Wiosenny rajd
Autor: UM Drawsko Pomorskie, dnia 26-03-2014
|
Witamy Wiosnę – pod takim hasłem odbył się niedzielny rajd turystyczny w Drawsku Pomorskim. Uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy: pieszą na dystansie 14 km i rowerową o długości 40 km. Wspólną metą była plaża nad jeziorem Brzeźniak.
Na wspólne ognisko dotarli także turyści z Łobza, którzy w tym dniu brali udział w rajdzie pieszym z Łobza do Brzeźniaka oraz członkowie Stowarzyszenia 4x4 Drawsko Pomorskie, uczestniczący w wyprawie off-roadowej. Łącznie w imprezie wzięło udział ok. 120 osób.
Piechurzy wędrowali z Drawska Pomorskiego przez Kłosy, Ustok i Zbrojewo. Następnie trasą niedokończonej autostrady „berlinki” dotarli nad Brzeźnicką Węgorzę, a po jej przekroczeniu leśnymi duktami doszli do grodziska na końcu półwyspu, głęboko wrzynającego się w toń jeziora Brzeźniak. Od grodziska do miejsca wspólnego spotkania było już tylko „dwa kroki” i tuż przed godz. 14-tą wszyscy byli już na miejscu.
Rowerzyści natomiast z Drawska Pomorskiego pojechali do Oleszna, gdzie zwiedzili tamtejsze grodzisko położone na przesmyku pomiędzy jeziorami Kociołek i Czaple Duże. Po krótkim postoju przy nieczynnym amfiteatrze rowerzyści wyruszyli do Ziemska, aby zwiedzić ścieżkę przyrodniczą wytyczoną wzdłuż rozlewisk zwanych „Zalewami Studnickimi”. Atrakcją na ścieżce jest wieża widokowa, skąd rozciąga się wspaniały widok na całą okolicę. Z Ziemska trasa wiodła przez Ginawę do Brzeźniaka i dalej na plażę nad jeziorem.

|
|
|
REKLAMA |
|
POLECAMY W POLSCE |
|
|
Kazimierz Dolny Pokoje gościnne Beitenu w dawnej synagodze usytuowanej w samym sercu Kazimierza Dolnego, pomiędzy Małym i Dużym Rynkiem. -----> |
|
|
Zamek Gniew Potężna gotycka twierdza, siedziba królów, hetmanów i starostów, słynący z turniejów, zaciętych bitew i spektakli zaprasza. -----> |
|
|
Karpacz. Hotel Artus Położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Karkonoskiego Parku Narodowego wyróżnia nas wśród innych hoteli. Cisza, spokój i bliskość gór. -----> |
|
|
Łagów. Bukowy Dworek Położony na obrzeżach Łagowskiego Parku Krajobrazowego oferuje kryty basen, centrum fitness, saunę, korty tenisowe oraz wannę z hydromasażem. -----> |
|
POLECAMY |
|
średnia ilość wyświetleń dziennie: 181 372
|
|