Zaloguj się. Nie masz konta? Zarejestruj się.
Wyszukaj: Hotele Restauracje Atrakcje turystyczne

Zachodniopomorskie

FAMA Festiwal

Opublikowano w dniu: 2010-03-11       Aktualizowano w dniu: 2013-09-11

FAMA czyli Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej to jedno z najważniejszych wydarzeń artystyczno-kulturalnych w Świnoujściu i na wyspie Wolin. Początki Festiwalu FAMA sięgają 1966 roku, kiedy to szczecińscy animatorzy kultury ze środowisk studenckich postanowili powołać do życia kolejny przegląd kabaretów. W ciągu tych 40 lat festiwal zdążył na stałe wpisać się w krajobraz wydarzeń kulturalnych regionu zachodniopomorskiego wychodząc daleko poza swoją pierwotnie lokalną skalę. Obecnie na festiwal przybywają artyści z całej Polski, prezentując swój kunszt oraz nowe spojrzenie na sztukę i rzeczywistość.

Amfiteatr w Świnoujściu.

Uczestnikami Festiwalu mogą być młodzi artyści, reprezentujący wszystkie dziedziny sztuki, studenci oraz twórcy związani ze studenckim ruchem artystycznym. Jednakże na FAMĘ, jako uczestnik Festiwalu, nie jest łatwo się dostać, gdyż trzeba przejść wcześniejsze eliminacje, które odbywają się w największych miastach Polski w okresie kwiecień-czerwiec. Celem FAMY jest umożliwienie debiutu młodym artystom poprzez konfrontację z innymi artystami nie tylko z Polski ale i z zagranicy.

Na FAMIE dopuszczalny jest każdy rodzaj ekspresji artystycznej, bo jest to interdyscyplinarny kolaż sztuki i kultury. Młodzi artyści zaproszeni do udziału w FAMIE, przed koncertem finałowym mają okazję wziąć udział w warsztatach tematycznych, doskonaląc swoje umiejętności artystyczne. Z myślą o gościach (czyli widowni) i gospodarzach (czyli mieszkańcach) organizowane są występy artystyczne - koncerty, spektakle teatralne, prezentują się teatry uliczne oraz rozgrywany jest turniej piłki plażowej BEACH HANDBALL.

Warto przyjechać do Świnoujścia i być tutaj w sierpniowe dni kiedy odbywa się Festiwal, gdzie artyści z kraju i zagranicy oczarują nas, wciągną nas w swój spektakl, ubarwią świat dookoła albo przemalują na szaro. Nie oczekujmy niczego, dajmy się zaskoczyć.Drogi czytelniku:
Dokonałeś historycznego odkrycia? Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Chciałbyś podzielić się z nami wiedzą na temat atrakcji turystycznej, o której warto opowiedzieć? Wystarczy, że do nas napiszesz! mail: info@zp.pl
Udostępnij Udostępnij Udostępnij
Zobacz także:

Międzyzdroje - Festiwal i Aleja Gwiazd

Po czterech latach przerwy do Międzyzdrojów wrócił Wakacyjny Festiwal Gwiazd, który stał się wizytówką tego miasta. Tegoroczny XV Festiwal odbył się w dniach 14-17 lipca 2010 i odwiedzili go znani aktorzy jak: Borys Szyc, Paweł Małaszyński i Anna Dereszowska.

Świnoujście. Miejskie atrakcje
Świnoujście to nie tylko morze i plaża. W mieście i jego okolicach, znajduje się szereg rzeczy, które trzeba zobaczyć.
Spacer po Świnoujściu

Świnoujście to prawdopodobnie jedyne miast na świecie, które położone jest na 44 wyspach. Czeka tu na Was prawdziwa moc atrakcji.

Komentarze
{I_NICK}
Nazwa:
E-mail:
Nie masz konta? Zarejestruj się.
Popularne atrakcje

peuterey outlet peuterey uomo peuterey donna piumini peuterey moncler pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler canada goose pas cher canada goose femme pas cher canada goose homme pas cher canada goose france hogan outlet hogan scarpe outlet hogan outlet hogan scarpe outlet nike tn pas cher tn pas cher woolrich outlet piumini woolrich outlet nike tn pas cher tn pas cher nike tn pas cher tn pas cher nike tn pas cher nike tn nike air max 90 pas cher nike air max 90