Opublikowano w dniu: 2012-05-06Ostatnia aktualizacja:2012-05-06
Bieg transgraniczny w Gryfinie ma już swoją bogatą tradycję. Już po raz 35. biegacze jednoczyli się we wspólnym wysiłku przełamując granicę zarówno własnej wytrzymałości, jak również tą geograficzną. Choć w tym roku przejście graniczne na Odrze było zamknięte w związku remontem mostu to jednak dwie pętle w Dolinie Dolnej Odry po raz kolejny pozwoliły przeprowadzić coraz bardziej popularną imprezę.
Mimo niezbyt sprzyjającej, wilgotnej i burzowej aury, wszystkim udało się ukończyć bieg. Najszybszy był Marek Sanecki, znany działacz i popularyzator sportu w Gryfinie. Miłym dodatkiem do upragnionego medalu były nagrody, które rozlosowano wśród wszystkich uczestników biegu. Najlepsi w swoich kategoriach otrzymali oczywiście pamiątkowe medale, statuetki i puchary. Każdy oznajmiłby jednak zgodnie, że nie o nagrody w tym wszystkim chodzi, a o ducha rywalizacji i nieopisaną satysfakcję jaką odczuwa się przekraczając linię mety w atmosferze gromkich braw tłumnie zgromadzonych widzów.
Drogi czytelniku:
Dokonałeś historycznego odkrycia? Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Chciałbyś podzielić się z nami wiedzą na temat atrakcji turystycznej, o której warto opowiedzieć? Wystarczy, że do nas napiszesz! mail: info@zp.pl
1
2
Zobacz także:
Gryfino. Szlaków moc!
Gryfino – miasto oddalone o 25 kilometrów na południe od centrum Szczecina. Atrakcyjne położenie nad Odrą Wschodnią i przy granicy z Niemcami, sprawia że jest to jedno z ciekawszych miejsc na wycieczkę!
Ogólnopolskie regaty kajakowe - Gryfino 2012
W pierwszy dzień maja w Gryfinie – mieście Gryfa – odbywały się regaty kajakowe o randze ogólnopolskiej. W zawodach startowali chłopcy i dziewczęta z roczników 94-2000. Niech wiek Was nie zmyli bowiem rywalizacja była naprawdę zacięta i to zarówno w kajakowych „dwójkach”, „jedynkach”, jak również w specyficznych kanadyjkach.
Maraton Dębno 2013
Jaki był jubileuszowy 40. maraton w Dębnie? Jak zwykle przygotowany na najwyższym poziomie i z nieco zmienioną trasą, dzięki której widzowie mogli przez długi czas podziwiać zmagania biegaczy. Wystartowało ponad 1300 uczestników, choć zapisało się znacznie więcej. To pokazuje zainteresowanie maratonem w Dębnie, który z roku na rok powiększa swoje listy startowe.
Maraton Dębno - 2014
W minioną niedzielę 6 kwietnia odbył się 41. Maraton Dębno. Samo miasto od dawna nosi miano Polskiej Stolicy Maratonu, a ranga imprezy wzrasta przy każdej kolejnej edycji.
Policka Piętnastka
Policka Piętnastka odbyła się wczoraj już po raz 26. Bieg na dystansie 15 kilometrów z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. Tegoroczna edycja zaowocowała także jeszcze większą liczbą nagród. Otrzymali je nie tylko zawodnicy zdobywający pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach, ale również szczęściarze, których numer został wyłoniony w losowaniu.
35 Półmaraton Gryfa
Już po raz 35 na ulice Szczecina wybiegli miłośnicy wysiłku podejmowanego na długich i średnich dystansach. Tym razem jednak centrum półmaratonu zorganizowano wokół Jasnych Błoni, a samą metę tuż obok urzędu miejskiego.
Kazimierz Dolny Pokoje gościnne Beitenu w dawnej synagodze usytuowanej w samym sercu Kazimierza Dolnego, pomiędzy Małym i Dużym Rynkiem. ----->
Zamek Gniew Potężna gotycka twierdza, siedziba królów, hetmanów i starostów, słynący z turniejów, zaciętych bitew i spektakli zaprasza. ----->
Karpacz. Hotel Artus Położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Karkonoskiego Parku Narodowego wyróżnia nas wśród innych hoteli. Cisza, spokój i bliskość gór. ----->
Łagów. Bukowy Dworek Położony na obrzeżach Łagowskiego Parku Krajobrazowego oferuje kryty basen, centrum fitness, saunę, korty tenisowe oraz wannę z hydromasażem. ----->