Zaloguj się. Nie masz konta? Zarejestruj się.
Wyszukaj: Hotele Restauracje Atrakcje turystyczne

Zachodniopomorskie

Jezioro Grodno

Opublikowano w dniu: 2010-06-01       Aktualizowano w dniu: 2012-07-05

Pokaż zachodniopomorskie na większej mapie

Jezioro znajduje się w obrębie Wolińskiego Parku Narodowego, położone w jego północno-wschodniej części, 6 km na północny wschód od Międzyzdrojów. Jest zbiornikiem bezodpływowym, o kształcie siedmioramiennej gwiazdy z wyspą pośrodku, usytuowany zaledwie 300 m od morza. Jezioro graniczy od strony zachodniej z obszarem ścisłej ochrony, gdzie starodrzewy buczyny pomorskiej oraz stanowiska wielu gatunków z rodziny storczykowatych objęte są ochroną.

Bajeczne jezioro, otoczone borem stuletnich dębów i buków, oddalone zaledwie kilkaset metrów od plaży, kiedyś służyło Międzyzdrojom jako romantyczny park z wypożyczalnią łódek i kawiarenkami. Potem zostało zawłaszczone przez prominentów - Goeringa, Bieruta, a ostatnio przez polskie rządy, jako ekskluzywny ośrodek wczasowy. Częściowo niedostępny do zwiedzania.

Jezioro Grodno

Wśród buczynowego starodrzewu, który w zamierzchłych czasach pełniły rolę świętego gaju, na wyspie znajdował się chram Światowida, bóstwa dawnych Słowian.
Wiele lat później na wyspie miała swoją siedzibę Steńka, korsarka z Kamienia Pomorskiego, która jak głosi legenda przed śmiercią zatopiła w jeziorze wszystkie swoje skarby.

Jezioro Grodno, jak wiele miejsc na Wyspie Wolin, przyciąga turystów spragnionych ciszy i spokoju.


Drogi czytelniku:
Dokonałeś historycznego odkrycia? Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Chciałbyś podzielić się z nami wiedzą na temat atrakcji turystycznej, o której warto opowiedzieć? Wystarczy, że do nas napiszesz! mail: info@zp.pl
Udostępnij Udostępnij Udostępnij
Zobacz także:

Spacer po Międzyzdrojach

Poza plażą warto zwiedzić inne atrakcje „Perły Bałtyku”. Międzyzdroje są nimi wprost przepełnione.

Wolin - wycieczka po wyspie
Wyspa Wolin to jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Pomorza Zachodniego. Pakujemy plecaki i wyruszamy na spotkanie z nadmorskimi atrakcjami.
Komentarze
{I_NICK}
Nazwa:
E-mail:
Nie masz konta? Zarejestruj się.
Popularne atrakcje

peuterey outlet peuterey uomo peuterey donna piumini peuterey moncler pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler canada goose pas cher canada goose femme pas cher canada goose homme pas cher canada goose france hogan outlet hogan scarpe outlet hogan outlet hogan scarpe outlet nike tn pas cher tn pas cher woolrich outlet piumini woolrich outlet nike tn pas cher tn pas cher nike tn pas cher tn pas cher nike tn pas cher nike tn nike air max 90 pas cher nike air max 90