Zaloguj się. Nie masz konta? Zarejestruj się.
Wyszukaj: Hotele Restauracje Atrakcje turystyczne

Zachodniopomorskie

Kościół pw. NP NMP na wyspie Karsibór

Opublikowano w dniu: 2010-06-02       Aktualizowano w dniu: 2013-09-11

Na wyspie znajduje się  XV-wieczny gotycki kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny z dobudowaną w 1826 roku wieżą. To w tym kościele w roku 1630 miał spędzić kilka dni król szwedzki Gustaw II Adolf wraz ze swoją armią w trakcie działań wojennych skierowanych przeciwko Habsburgom.

W kościele znajduje się model statku „Kolumbia”, który zatonął u wybrzeży wyspy. Obecny model został wykonany w 1909 roku, wzorowany na kopi statku z 1668 roku, ufundowany dla kościoła przez ocalałego kapitana "Kolumbii".

Kosciół na wyspie Karsibór

W kruchcie znajduje się epitafium na cześć admirała szwedzkiego Larsa Mathsona Strußhjelma, który zmarł w Karsiborze oraz tablica pamiątkowa upamiętniająca mieszkańców poległych podczas wojen napoleońskich w latach 1813-1814. We wnętrzu znajduje się również zabytkowy XVI-wieczny ołtarz, częściowo zrekonstruowany w XX wieku, oraz ambona z XVIII wieku.


Drogi czytelniku:
Dokonałeś historycznego odkrycia? Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Chciałbyś podzielić się z nami wiedzą na temat atrakcji turystycznej, o której warto opowiedzieć? Wystarczy, że do nas napiszesz! mail: info@zp.pl
Udostępnij Udostępnij Udostępnij
Zobacz także:

Wieża kościoła pw. Marcina Lutra

Ciekawym zabytkiem kościelnym jest zachowana wieża po kościele garnizonowym Marcina Lutra z 1904 roku. W wyniku zaniedbań kościół został w końcu rozebrany. Jedynym śladem po nim jest tylko wieża.

Świnoujście. Miejskie atrakcje
Świnoujście to nie tylko morze i plaża. W mieście i jego okolicach, znajduje się szereg rzeczy, które trzeba zobaczyć.
Wycieczka po wyspie Karsibór

Karsibór nie od zawsze był wyspą. To pomysłowość pruskich inżynierów sprawiła, że dziś pozostaje trzecią największą wyspą w Polsce.

Komentarze
{I_NICK}
Nazwa:
E-mail:
Nie masz konta? Zarejestruj się.
Popularne atrakcje

peuterey outlet peuterey uomo peuterey donna piumini peuterey moncler pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler canada goose pas cher canada goose femme pas cher canada goose homme pas cher canada goose france hogan outlet hogan scarpe outlet hogan outlet hogan scarpe outlet nike tn pas cher tn pas cher woolrich outlet piumini woolrich outlet nike tn pas cher tn pas cher nike tn pas cher tn pas cher nike tn pas cher nike tn nike air max 90 pas cher nike air max 90