Zaloguj się. Nie masz konta? Zarejestruj się.
Wyszukaj: Hotele Restauracje Atrakcje turystyczne

Zachodniopomorskie

Kościół Stella Maris w Świnoujściu

Opublikowano w dniu: 2010-06-01       Aktualizowano w dniu: 2013-09-11

Kościół Stella MarisW Świnoujściu znajdziemy kilka zabytkowych kościołów, które warte są zwiedzenia.
Jednym z nich jest neogotycki Kościół Matki Boskiej "Stella Maris" z końca XIX stulecia zbudowany w latach 1895-1896, zwany kościołem Gwiazdy Morza.

„Stella Maris” symbolizuje nosicielkę światła, przewodniczkę marynarzy po morzu. Symbol Matki Bożej – Gwiazdy Morza towarzyszy społecznościom nadmorskim od początków chrześcijaństwa na pomorzu. Kościół ten był jednym z pierwszych kościołów katolickich w Świnoujściu. Wcześniejsze kościoły, były kościołami protestanckimi jak najstarszy kościół w Świnoujściu pw. Chrystusa Króla.

We wnętrzu kościoła znajdują się witraże o dużej wartości artystycznej. Na szczególną uwagę zasługuje mozaika umieszczona nad drzwiami wejściowymi przedstawiająca Matkę Bożą z Dzieciątkiem Jezus w łodzi sterowanej przez dwóch aniołów. Wchodząc do kościoła możemy dostrzec ozdobny napis na chwałę Matki Bożej "AVE MARIS STELLA".

W środku znajduje się unikatowy zabytek jakim jest Droga Krzyżowa malowana na blasze. W niezmienionym stanie zachowała się ambona z malowanymi przedstawieniami Ewangelistów oraz ołtarz Serca Jezusowego. Warto również zobaczyć i usłyszeć organy zbudowane w 1903 roku, które do dziś są używane podczas mszy.

Obecnie trwają prace przy rekonstrukcji hełmu wieży kościelnej, który w 1967 roku spadł podczas gwałtownej burzy.


Drogi czytelniku:
Dokonałeś historycznego odkrycia? Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Chciałbyś podzielić się z nami wiedzą na temat atrakcji turystycznej, o której warto opowiedzieć? Wystarczy, że do nas napiszesz! mail: info@zp.pl
Udostępnij Udostępnij Udostępnij
Zobacz także:

Wieża kościoła pw. Marcina Lutra

Ciekawym zabytkiem kościelnym jest zachowana wieża po kościele garnizonowym Marcina Lutra z 1904 roku. W wyniku zaniedbań kościół został w końcu rozebrany. Jedynym śladem po nim jest tylko wieża.

Świnoujście. Miejskie atrakcje
Świnoujście to nie tylko morze i plaża. W mieście i jego okolicach, znajduje się szereg rzeczy, które trzeba zobaczyć.
Świnoujście - miasto 44 wysp

Świnoujście to portowe miasto, położone na trzech wyspach: Uznam, Wolin i Karsibór rozdzielone rzeką  Świną. Jedną z niezapomnianych atrakcji turystycznych jest przeprawa promowa, dzięki której można dostać się z jednej części miasta do drugiej.

Spacer po Świnoujściu

Świnoujście to prawdopodobnie jedyne miast na świecie, które położone jest na 44 wyspach. Czeka tu na Was prawdziwa moc atrakcji.

Komentarze
{I_NICK}
Nazwa:
E-mail:
Nie masz konta? Zarejestruj się.
Popularne atrakcje

peuterey outlet peuterey uomo peuterey donna piumini peuterey moncler pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler canada goose pas cher canada goose femme pas cher canada goose homme pas cher canada goose france hogan outlet hogan scarpe outlet hogan outlet hogan scarpe outlet nike tn pas cher tn pas cher woolrich outlet piumini woolrich outlet nike tn pas cher tn pas cher nike tn pas cher tn pas cher nike tn pas cher nike tn nike air max 90 pas cher nike air max 90