Zaloguj się. Nie masz konta? Zarejestruj się.
Wyszukaj: Hotele Restauracje Atrakcje turystyczne

Zachodniopomorskie

Maraton w Dębnie

Opublikowano w dniu: 2009-04-15       Aktualizowano w dniu: 2012-07-05

Wyświetl większą mapę

Od ponad trzydziestu lat w Dębnie, powiat myśliborski, odbywa się jedna z najważniejszych imprez biegowych w Polsce. Co roku rozgrywane są tutaj Mistrzostwa Polski Mężczyzn, Mistrzostwa Polski Kobiet oraz Mistrzostwa Polski Policjantów w maratonie. Zawodom towarzyszą również inne imprezy takie jak: Międzynarodowy Maraton Strażaków.

Historia maratonu w Dębnie sięga 1966 roku, kiedy to odbył się pierwszy bieg na dystansie 21,5 km zwany „Małym Maratonem”. Trasa tego biegu przebiegała z Cedyni do Siekierek. W następnym roku rozegrano zawody na klasycznym dystansie czyli 42 km 195 m. Zawody szybko osiągnęły rangę Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie.

W 1973 roku maraton został przeniesiony do Dębna ze względu na trudności organizacyjne oraz małą liczbę kibiców. W latach 1991-1998 zwody zostały zawieszone z powodu trudności ekonomicznych. Reaktywowane w 1999 roku do dzisiaj rozgrywane są na trasie Dębno – Dargomyśl – Cychry – Dębno na potrójnej pętli.

Dębno. Maraton.

Oprócz rozgrywanych Mistrzostw Polski, dzień wcześniej organizowane są dla młodzieży szkolnej biegi uliczne. Zawody w Dębnie ujęte są w  kalendarzu Międzynarodowej Federacji Lekkiej Atletyki i Europejskiego Stowarzyszenia Lekkiej Atletyki.

Dębno. Maraton.

Maraton w Dębnie
Maraton w Dębnie
Maraton w Dębnie
Maraton w Dębnie
Maraton w Dębnie
Maraton w Dębnie
Maraton w Dębnie
Maraton w Dębnie
Maraton w Dębnie
Maraton w Dębnie
Maraton w Dębnie
Maraton w Dębnie
Maraton w Dębnie
Maraton w Dębnie
Maraton w Dębnie

Drogi czytelniku:
Dokonałeś historycznego odkrycia? Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Chciałbyś podzielić się z nami wiedzą na temat atrakcji turystycznej, o której warto opowiedzieć? Wystarczy, że do nas napiszesz! mail: info@zp.pl
Udostępnij Udostępnij Udostępnij
Filmy:
Maraton Dębno 2011

38. Maraton w Dębnie - Mistrzostwa Polski w Maratonie kobiet i mężczyzn. Relacja dokumentuje start w mistrzostwach Ewy Rozkrut ze Szczecina (K-40).

Autor: arozkrut
Czas: 8:53
Data dodania: 2011-04-15
Maraton Dębno 10-04-2011

Maraton w Dębnie w 2011 r

Autor: takom123
Czas: 11:38
Data dodania: 2011-04-10
38 Dębno Maraton - start

Autor: biegkatorznika
Czas: 3:4
Data dodania: 2011-04-10
Zobacz także:

Dębno. Przyjedź i zobacz!
Dębno – do zwiedzania, wypoczywania i uprawiania sportu. To właśnie na południowym krańcu Pojezierza Myśliborskiego znajdziemy znajdziemy miasto  o rycerskiej przeszłości, ciekawych walorach turystycznych i sztandarowych imprezach dla aktywnych.
Maraton Dębno 2013
Jaki był jubileuszowy 40. maraton w Dębnie? Jak zwykle przygotowany na najwyższym poziomie i z nieco zmienioną trasą, dzięki której widzowie mogli przez długi czas podziwiać zmagania biegaczy. Wystartowało ponad 1300 uczestników, choć zapisało się znacznie więcej. To pokazuje zainteresowanie maratonem w Dębnie, który z roku na rok powiększa swoje listy startowe.
Komentarze
{I_NICK}
Nazwa:
E-mail:
Nie masz konta? Zarejestruj się.
Popularne atrakcje

peuterey outlet peuterey uomo peuterey donna piumini peuterey moncler pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler canada goose pas cher canada goose femme pas cher canada goose homme pas cher canada goose france hogan outlet hogan scarpe outlet hogan outlet hogan scarpe outlet nike tn pas cher tn pas cher woolrich outlet piumini woolrich outlet nike tn pas cher tn pas cher nike tn pas cher tn pas cher nike tn pas cher nike tn nike air max 90 pas cher nike air max 90