Zaloguj się. Nie masz konta? Zarejestruj się.
Wyszukaj: Hotele Restauracje Atrakcje turystyczne

Zachodniopomorskie

Międzyzdroje - Festiwal i Aleja Gwiazd

Opublikowano w dniu: 2010-05-29       Aktualizowano w dniu: 2012-07-05

Pokaż zachodniopomorskie na większej mapie

Po czterech latach przerwy do Międzyzdrojów wrócił Wakacyjny Festiwal Gwiazd, który stał się wizytówką tego miasta. Tegoroczny XV Festiwal odbył się w dniach 14-17 lipca 2010 i odwiedzili go znani aktorzy jak: Borys Szyc, Paweł Małaszyński i Anna Dereszowska. Oprócz spotkania z polskimi celebrytami, miłośnicy kina i teatru  mogli wybrać się na spektakle teatralne oraz projekcje filmów dokumentalnych i fabularnych. Organizatorzy przygotowali również koncerty plenerowe, wystawy plakatów, karykatur i fotografii. Nie zabrakło przy tym dobrej zabawy i świetnej atmosfery.

W ramach jubileuszowego, bo już XV Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd, organizatorzy zaplanowali odsłonięcie pamiątkowej tablicy z nazwiskami wszystkich polskich aktorów, którzy dotąd odcisnęli swe dłonie w słynnej Alei Gwiazd. Najbardziej zasłużeni i najlepiej znani polscy aktorzy odciskają swoje dłonie w pamiątkowych płytach, wzorowanych na tych z Hollywoodzkiego Bulwaru oraz Aleja Gwiazd w Cannes. Oprócz pamiątkowych płyt z odciskami dłoni, przy Alei można zobaczyć pomniki upamiętniające nieżyjących już polskich aktorów: ławeczkę Gustawa Holoubka oraz odsłonięty w zeszłym roku roku pomnik "Kwinty" czyli aktora i reżysera Jana Machulskiego.

Pierwszy Wakacyjny Festiwal Gwiazd odbył się w 1996 roku. W 2006 festiwal został przeniesiony do Gdańska, gdzie jednak nie cieszył się  dużym zainteresowaniem. W tym czasie międzyzdrojski festiwal odbywał się pod różnymi nazwami jak: Zachodniopomorskie Lato z Gwiazdami, Gala Gwiazd czy Międzynarodowy Festiwal Gwiazd. Dzisiaj znów Festiwal jest z powrotem w Międzyzdrojach ku zadowoleniu gwiazd, publiczności i władz miasta.


Drogi czytelniku:
Dokonałeś historycznego odkrycia? Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Chciałbyś podzielić się z nami wiedzą na temat atrakcji turystycznej, o której warto opowiedzieć? Wystarczy, że do nas napiszesz! mail: info@zp.pl
Udostępnij Udostępnij Udostępnij
Zobacz także:

FAMA Festiwal

FAMA czyli Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej to jedno z najważniejszych wydarzeń artystyczno-kulturalnych w Świnoujściu i na wyspie Wolin.

Międzyzdroje - perła Bałtyku

Miasto usytuowane na wyspie Wolin, oddalone od Świnoujścia o około 17 km. Wielką sławę zyskało dzięki organizowanemu corocznie wakacyjnemu Festiwalowi Gwiazd. To tutaj znajduje się słynna aleja gwiazd na wzór hollywoodzkiej, z odciskami dłoni polskich celebrytów.

RakoTest 2013 - zakończenie sezonu motocyklowego w Przyjezierzu
RakoTest 2013 był okazją do poznania Mistrzów i zdobycia autografu na specjalnie do tego celu przygotowanych plakatach. Było to również zakończenie sezonu motocyklowego 2013.
Spacer po Międzyzdrojach

Poza plażą warto zwiedzić inne atrakcje „Perły Bałtyku”. Międzyzdroje są nimi wprost przepełnione.

Komentarze
{I_NICK}
Nazwa:
E-mail:
Nie masz konta? Zarejestruj się.
Popularne atrakcje

peuterey outlet peuterey uomo peuterey donna piumini peuterey moncler pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler canada goose pas cher canada goose femme pas cher canada goose homme pas cher canada goose france hogan outlet hogan scarpe outlet hogan outlet hogan scarpe outlet nike tn pas cher tn pas cher woolrich outlet piumini woolrich outlet nike tn pas cher tn pas cher nike tn pas cher tn pas cher nike tn pas cher nike tn nike air max 90 pas cher nike air max 90