Zaloguj się. Nie masz konta? Zarejestruj się.
Wyszukaj: Hotele Restauracje Atrakcje turystyczne

Zachodniopomorskie

Międzyzdroje - perła Bałtyku

Opublikowano w dniu: 2010-02-26       Aktualizowano w dniu: 2013-05-14 Autor: Arek

Miasto usytuowane na wyspie Wolin, oddalone od Świnoujścia o około 17 km. Wielką sławę zyskało dzięki organizowanemu corocznie wakacyjnemu Festiwalowi Gwiazd. To tutaj znajduje się słynna aleja gwiazd na wzór hollywoodzkiej, na której znajdują się pamiątkowe odciski dłoni polskich celebrytów.

Międzyzdroje to także miejscowość o walorach uzdrowiskowych w centrum Wolińskiego Parku Narodowego. Z przepiękną plażą i wielokilometrową promenadą z kilkusetmetrowym molem kusi swym urokiem tłumy turystów.

Oprócz wspaniałej plaży, w okolicach Międzyzdrojów znajdują się niepowtarzalne klify i wzgórza morenowe. Warto wspiąć się na wzgórze Gosań, z którego rozciąga się zapierająca dech panorama wybrzeża Bałtyku. Bogactwo krajobrazów to nie wszystko co czeka turystę w Międzyzdrojach.

To także bliskość rezerwatu przyrody, gdzie w zagrodzie żubrów można spotkać dawnych "władców" leśnych odstępów wyspy Wolin. A w specjalnie przygotowanych wolierach mieszkają puchacze oraz bieliki - uznawane za nasz narodowy symbol.

Międzyzdroje. Wejście na molo.

Międzyzdroje od wielu lat są entuzjastycznie odwiedzane przez wczasowiczów dzięki morzu, piaszczystym plażom, wspaniałemu klimatowi oraz bliskości lasów.

Warto zobaczyć:

  • Muzeum Przyrodnicze i zagrodę żubrów
  • przejść się promenadą i wejść na molo podczas zachodu słońca
  • ekspozycję niemieckiej tajnej broni V-3 w Wicku
  • podziwiać nadmorski krajobraz z Kawczej Góry
Międzyzdroje - perła Bałtyku
Międzyzdroje - perła Bałtyku
Międzyzdroje - perła Bałtyku
Międzyzdroje - perła Bałtyku
Międzyzdroje - perła Bałtyku
Międzyzdroje - perła Bałtyku
Międzyzdroje - perła Bałtyku
Międzyzdroje - perła Bałtyku
Międzyzdroje - perła Bałtyku
Międzyzdroje - perła Bałtyku
Międzyzdroje - perła Bałtyku
Międzyzdroje - perła Bałtyku
Międzyzdroje - perła Bałtyku
Międzyzdroje - perła Bałtyku
Międzyzdroje - perła Bałtyku

Drogi czytelniku:
Dokonałeś historycznego odkrycia? Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Chciałbyś podzielić się z nami wiedzą na temat atrakcji turystycznej, o której warto opowiedzieć? Wystarczy, że do nas napiszesz! mail: info@zp.pl
Udostępnij Udostępnij Udostępnij
Filmy:
Rekord Guinessa w kąpieli w piwie

W Międzyzdrojach ustanawiano rekord Guinessa w ilości ludzi kąpiących się w piwie.

Autor: onlineGS24
Czas: 0:31
Data dodania: 2009-08-09
Nowa promenada w Międzyzdrojach

Uroczyście przecięto wstęgę na międzyzdrojskiej promenadzie. Miejscowość zyskała nowoczesny wygląd. Turyści chętnie fotografują się przy nowoczesnych fontannach.

Autor: ikamien
Czas: 1:41
Data dodania: 2011-07-08
Wakacyjny Festiwal Artystów 2010

W blasku fleszy aktorzy odsłonili odciski swoich dłoni. Na Alei Gwiazd w Międzyzdrojach pojawiły się nowe odciski dłoni aktorów: Tomasza Karolaka, Borysa Szyca, Hanny Śleszyńskiej i Anny Dereszowskiej.

Autor: ikamien
Czas: 3:12
Data dodania: 2010-07-16
Zobacz także:

Rezerwat Żubrów

Rezerwat żubrów jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na wyspie Wolin, oddalony od Międzyzdrojów zaledwie o 1,5 km (ok. 30 minut pieszo). W zagrodach dla zwierząt można zobaczyć nie tylko żubry, ale także sarny i dziki.

Wzgórze Gosań

Punkt widokowy na wzgórzu Gosań usytuowany na terenie Wolińskiego Parku Narodowego jest jednym z czterech punktów widokowych jakie znajdują się w Parku, cieszący się wśród turystów dużą popularnością.

Kościół pw. św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach

Neogotycki kościół pw. św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach powstał latach 1860-1862 wg. proj. Friedricha Augusta Stülera, pierwotnie jako kościół ewangelicki. 

Międzyzdroje - Kaplica Stella Matutina

Następnym kościołem w Międzyzdrojach wartym zwiedzenia jest kaplica Najświętszej Maryi Panny „Stella Matutina” („Gwiazda Zaranna”), która została utworzona w 1901 roku.

Molo w Międzyzdrojach

Molo w Międzyzdrojach to jedna z wizytówek tego miasta. Sięgająca w głąb morza bałtyckiego konstrukcja żelbetowa o długości 395 m, została udostępniona do użytku 19 marca 2005 roku.

Międzyzdroje - Festiwal i Aleja Gwiazd

Po czterech latach przerwy do Międzyzdrojów wrócił Wakacyjny Festiwal Gwiazd, który stał się wizytówką tego miasta. Tegoroczny XV Festiwal odbył się w dniach 14-17 lipca 2010 i odwiedzili go znani aktorzy jak: Borys Szyc, Paweł Małaszyński i Anna Dereszowska.

Pobierowo - atrakcji moc
Piękna plaża, zadbane i finezyjne budynki, atmosfera wczasów i gorące słońce – wszystko w jednym miejscu.
Pustkowo - słońce i plaża
Piękna plaża polskiego wybrzeża Bałtyku to wielokilometrowy ciąg złotego piasku. Podążając tym tropem docieramy do kolejnej miejscowości wypoczynkowej – Pustkowa.
Ustronie Morskie - miejsce na urlop
Ustronie Morskie – ta nazwa niesie się donośnym echem po całym kraju. To jeden z najbardziej znanych morskich kurortów w pasie polskiego wybrzeża.
Wyspa Wolin

Wyspa Wolin to jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Pomorza Zachodniego. Ukształtowana w wyniku cofnięcia się lądolodu skandynawskiego 12 000 lat temu, zajmuje obszar o powierzchni 265 km2.

Gdzie nad morze?
Gdzie na urlop? Gdzie na wakacje? To pytanie zadajemy sobie zawsze, gdy za oknem robi się gorąco. Odpowiedź jest prosta - nad morze!
Komentarze
{I_NICK}
Nazwa:
E-mail:
Nie masz konta? Zarejestruj się.
Popularne atrakcje

peuterey outlet peuterey uomo peuterey donna piumini peuterey moncler pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler canada goose pas cher canada goose femme pas cher canada goose homme pas cher canada goose france hogan outlet hogan scarpe outlet hogan outlet hogan scarpe outlet nike tn pas cher tn pas cher woolrich outlet piumini woolrich outlet nike tn pas cher tn pas cher nike tn pas cher tn pas cher nike tn pas cher nike tn nike air max 90 pas cher nike air max 90