Zaloguj się. Nie masz konta? Zarejestruj się.
Wyszukaj: Hotele Restauracje Atrakcje turystyczne

Zachodniopomorskie

Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego

Opublikowano w dniu: 2010-05-28       Aktualizowano w dniu: 2012-07-31

Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego im. prof. Adama Wodziczki znajduje się na Wzgórzu Filaretów zajmując powierzchnię 1,5 ha. Jest jednym z najciekawszych miejsc w Międzyzdrojach, które warto odwiedzić jeśli chcemy choć trochę poznać przyrodę wyspy Wolin. W Muzeum, tak jak w Zagrodzie Żubrów, można zobaczyć unikatowe gatunki fauny niespotykane w innych miejscach w Polsce. Muzeum od 1996 roku znajduje się w nowoczesnym budynku, w którego 5 salach wystawowych można poznać siedliska kilkudziesięciu gatunków ptaków wodnych, budowę geologiczną wyspy Wolin oraz wystawę bursztynu bałtyckiego.
Międzyzdroje Muzeum Przyrodnicze

W bardzo atrakcyjny sposób zaprezentowana jest przyroda Wolińskiego Parku Narodowego przedstawiająca zwierzęta w ich naturalnych środowiskach. Tylko tutaj można zobaczyć dioramy (rodzaj makiety modelarskiej) bielika z pisklętami, foki szarej oraz żubrów. W muzeum znajdują się również fotografie, rzeźby oraz obrazy przedstawiające przyrodę Wolina. Takie połączenie sztuki z unikatowością przyrodniczą Wolińskiego Parku doskonale komponuje się w jedną całość, dając poczucie wyjątkowości tego miejsca.

Na zewnątrz budynku muzeum ustawione są woliery dla ptaków w których mieszkają bieliki i puchacze. Symbolem Parku jest orzeł bielik gdzie znajduje się gniazdo zajmowane przez kolejne pokolenia ptaków od 120 lat. Przyjmuje się, że orzeł bielik jest uwidoczniony w naszym godle narodowym.

Średnioroczna frekwencja osób odwiedzających muzeum kształtuje się w granicy 50 000 osób. Muzeum jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych. 


Drogi czytelniku:
Dokonałeś historycznego odkrycia? Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Chciałbyś podzielić się z nami wiedzą na temat atrakcji turystycznej, o której warto opowiedzieć? Wystarczy, że do nas napiszesz! mail: info@zp.pl
Udostępnij Udostępnij Udostępnij
Zobacz także:

Szczecin. Muzeum Techniki i Komunikacji.
Muzeum Techniki i Komunikacji, bo o nim mowa, może być interesującym miejscem na alternatywne spędzanie wolnego czasu. Jeśli mamy ochotę na coś innego, niż np. zwiedzanie centrum miasta, to warto pomyśleć o wizycie w dawnej zajezdni tramwajowej.
Spacer po Międzyzdrojach

Poza plażą warto zwiedzić inne atrakcje „Perły Bałtyku”. Międzyzdroje są nimi wprost przepełnione.

Komentarze
{I_NICK}
Nazwa:
E-mail:
Nie masz konta? Zarejestruj się.
Popularne atrakcje

peuterey outlet peuterey uomo peuterey donna piumini peuterey moncler pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler canada goose pas cher canada goose femme pas cher canada goose homme pas cher canada goose france hogan outlet hogan scarpe outlet hogan outlet hogan scarpe outlet nike tn pas cher tn pas cher woolrich outlet piumini woolrich outlet nike tn pas cher tn pas cher nike tn pas cher tn pas cher nike tn pas cher nike tn nike air max 90 pas cher nike air max 90