Powstanie Obromina wiązało się z nadaniem w 1250 roku przez księcia Barnima I jednej z posiadłości augustiankom z Pyrzyc. Jej przeznaczeniem było utrzymanie kościoła parafialnego w Pyrzycach. W roku 1311 książę Otton I nadał tym samym augustiankom 14 łanów na terenie dzisiejszego Obromina.
Miejscowość, jako Obromino, była wzmiankowana w 1337 roku – liczyła wtedy 28 włók ziemi. W okresie poreformacyjnym miała miejsce kasata klasztoru, a na mocy układu z 1549 roku cała wieś włączona do księstwa weszła do domeny pyrzyckiej.
W połowie XIX wieku we wsi znajdowało się 14 gospodarstw chłopskich, 5 zagród kmiecych, 4 zagrodników, posiadłości należące do parafii i kościoła, szkoła przykościelna oraz kuźnia należąca do gminy i karczma.
Kościół filialny p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
W 1543 roku, po reformacji, stał się filią parafii ewangelickiej w Mechowie, a w roku 1583 kościołem parafialnym. Do wyposażenia świątyni należały wtedy, m.in.: kielich z pateną, ornat zielony, trzy dzwony na wieży, w tym dwa gotyckie. W roku 1704 kościół określano jako bardzo stary. Tego samego roku zbudowano nową szkołę przykościelną. W 1721 roku wybudowano obecny kościół z wieżą od zachodu (miejsce ówczesnego budynku). Na początku XVIII wieku wyposażono go w późnobarokowy ołtarz ambonowy. W roku 1812 plebania wskutek pożaru uległa zniszczeniu, w wyniku czego zlikwidowano parafię. W 1867 roku przywrócono status parafii z filią w Mechowie. Przed rokiem 1945 do wyposażenia kościoła należały, m.in.: ołtarz ambonowy, krucyfiks z barokową rzeźbą Ukrzyżowanego i dwa barokowe świeczniki ołtarzowe. Po roku 1960 świątynia została przejęta przez katolików, a dwa lata później przebudowana.
Pod względem architektonicznym jest to budowla późnobarokowa z drewnianą wieżą konstrukcji szkieletowej. Składa się z jednej nawy o pięciobocznym zamknięciu od wschodu z niewielką kruchtą od południa. Wnętrze korpusu nakryte jest otynkowanym stropem. Dwuspadowy dach pokryto blachą imitującą dachówkę. Do wyposażenia kościoła należy, m.in.: neogotycka chrzcielnica ze sztucznego kamienia, neogotycki krzyż ołtarzowy, krzyż drewniany z metalową figurą Chrystusa oraz para barokowych świeczników ołtarzowych.