Zaloguj się. Nie masz konta? Zarejestruj się.
Wyszukaj: Hotele Restauracje Atrakcje turystyczne

Zachodniopomorskie

Ottonalia - Dni Kultury Chrześcijańskiej

Opublikowano w dniu: 2010-03-18       Aktualizowano w dniu: 2012-07-05

Ottonalia to cykl wydarzeń kulturalnych odbywających się w Kamieniu Pomorskim od 1999 roku. Ottonalia poświęcone są św. Ottonowi z Bambergu, który w latach 1124-1125 wyruszył z misją chrystianizacyjną na Pomorze Zachodnie. Zgodnie z tradycją 24 czerwca 1124 w Kamieniu Pomorskim św. Otto dokonał chrystianizacji miejscowej ludności, a dzień 1 lipca w polskim Kościele jest poświęcony św. Ottonowi.

Katedra w Kamieniu Pomorskim.Dlatego Ottonalnia obchodzone są w Kamieniu Pomorskim pod koniec czerwca, a dokładnie odbywają się w dniach od 24 czerwca do 1 lipca. W ramach obchodów organizowane są sympozja naukowe, msze święte, wystawy artystyczne, koncerty. Wydarzeniem szczególnym, rozpoczynającym obchody, jest poświęcenie wody. To niezwykły obrządek podczas którego proboszcz parafii pw. św. Ottona poświęca wody Zalewu Kamieńskiego oraz wszystkie jednostki pływające. Ciekawostką a zarazem atrakcją tej uroczystości są pływające repliki statków z epoki średniowiecza.

Jednym z równie wyjątkowych wydarzeń kulturalnych podczas obchodów na cześć św. Ottona, jest koncert organowy w katedrze kamieńskiej na barokowych organach z 1669 roku, z których 3300 piszczałek rozbrzmiewa niebiańska muzyka. Wraz z tym koncertem rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, który trwa od ostatniego piątku czerwca do pierwszego piątku września. Festiwal organizowany jest od 1965 roku.

Kamieńskie "Ottonalia" to nie tylko przeżycie duchowe i artystyczne to także zawody sportowe oraz możliwość spędzenia z rodziną i przyjaciółmi wspólnego czasu. To także wizytówka Kamienia Pomorskiego.  


Drogi czytelniku:
Dokonałeś historycznego odkrycia? Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Chciałbyś podzielić się z nami wiedzą na temat atrakcji turystycznej, o której warto opowiedzieć? Wystarczy, że do nas napiszesz! mail: info@zp.pl
Udostępnij Udostępnij Udostępnij
Zobacz także:

Otton – biskup, który ochrzcił Pomorze
Święty Otton z Bambergu to postać, która bardzo wyraźnie wpisała się w historię Pomorza Zachodniego. Jego pomorska misja chrystianizacyjna była jednym z największych przedsięwzięć w owych czasach.
Komentarze
{I_NICK}
Nazwa:
E-mail:
Nie masz konta? Zarejestruj się.
Popularne atrakcje

peuterey outlet peuterey uomo peuterey donna piumini peuterey moncler pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler canada goose pas cher canada goose femme pas cher canada goose homme pas cher canada goose france hogan outlet hogan scarpe outlet hogan outlet hogan scarpe outlet nike tn pas cher tn pas cher woolrich outlet piumini woolrich outlet nike tn pas cher tn pas cher nike tn pas cher tn pas cher nike tn pas cher nike tn nike air max 90 pas cher nike air max 90