Zaloguj się. Nie masz konta? Zarejestruj się.
Wyszukaj: Hotele Restauracje Atrakcje turystyczne

Polecamy

Dąbskie Wieczory Filmowe 2015

Data rozpoczęcia: 22.07.2015 Koniec imprezy: 26.07.2015
Dąbskie Wieczory Filmowe 2015Dąbskie Wieczory Filmowe to spotkanie miłośników dobrego kina w najbardziej letniej scenerii, a więc na plaży.

PROGRAM:

Środa, 22 lipca

Rozpoczną się w środę, 22 lipca. Tego dnia w Klubie Delta (przy ul. Racławickiej 10) odbędzie się spotkanie Wojciechem Mecwaldowskim, jednym z najpopularniejszych obecnie polskich aktorów, znanym m.in. z filmów „Dzień Świra”, „Lejdis”, „Wojna żeńsko-męska”, „Dziewczyna z szafy”, „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć” czy seriali: „Stacja”, „Usta, usta”, „Lekarze”. Zaplanowano także pokaz filmów krótkometrażowych z udziałem Mecwaldowskiego. Początek o godz. 19:00.

Czwartek, 23 lipca

Drugiego dnia Dąbskich Wieczorów Filmowych (23 lipca), również w Klubie Delta, zostanie zaprezentowany film „Jasminum”, opowiadający historię małej społeczności mnisiej, którą zamieszkuje trzech pachnących czeremchą, czereśnią i śliwą zakonników. Odbędzie się również spotkanie z reżyserem tego filmu - Janem Jakubem Kolskim. Początek o 19:00.

Piątek, 24 lipca

24 lipca (piątek) to spotkania i projekcje na plaży nad jeziorem Dąbie. Rozpoczną się o godz. 21:30 od pokazu filmu „Mocna kawa nie jest taka zła”. To opowieść o dwóch mężczyznach, Jacku i jego ojcu, którzy są zbyt uparci, aby się pogodzić i powiedzieć sobie co czują. W uzyskaniu zgody pomaga im żywiołowa kobieta, która od kilku lat żyje z Jackiem, oraz pewien mały chłopiec. Po projekcji odbędzie się spotkanie z występującym w filmie Wojciechem Mecwaldowskim

Przy szumie wody i zachodzącym piątkowym słońcu będzie można także ponownie spotkać się z reżyserem Janem Jakubem Kolskim oraz obejrzeć jego „Serce, serduszko”, opowiadające o sile miłości, potędze marzeń i o tym, że warto czasem zatrzymać się w biegu i na nowo ułożyć swój świat. Maszeńka marzy o karierze primabaleriny, Kordula jeszcze raz chce zacząć wszystko od nowa. Losy dziewczynki z domu dziecka i jej ekscentrycznej opiekunki splatają się we wspólnej wędrówce przez Polskę. Na swojej drodze spotykają księdza hip-hopowca, zwariowaną panią weterynarz, pustelnika – lalkarza, zapomnianą nauczycielkę tańca. Ścigane przez policjantów i próbującego odzyskać uczucia dziewczynki ojca, odbywają wewnętrzną podróż, która zmieni ich życie. „Serce, serduszko” zostanie wyświetlone około 22:30. Spotkanie z reżyserem odbędzie się jeszcze przed projekcją.

Sobota, 25 lipca

Następnego dnia, w sobotę 25 lipca, wydarzenia w ramach 9. edycji Dąbskich Wieczorów Filmowych rozpoczną się w Klubie Delta już o godz. 17:00 od projekcji „Kamieni na szaniec” w reż. Roberta Glińskiego. Po filmie odbędzie się spotkanie z Tomaszem Ziętkiem, który wcielił się w postać Rudego.

Pierwszą sobotnią projekcję na plaży zaplanowano na godz. 21:30. Najpierw zostanie pokazany film Fathero", w którym występuje młodzież z grupy artystycznej ArtCrew, działającej przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży. Obraz opowiada o młodych ludziach, w życiu których mocne piętno odcisnęły trudne relacje z ojcami. Sami próbują się z nimi zmierzyć, a niektórzy także dorosnąć do ojcostwa, do którego w żaden sposób nie zostali przygotowani. Jak potoczą się ich losy? W Fathero zobaczymy też członków zespołu Luxtorpeda i usłyszymy ich muzykę. Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami i aktorami występującymi w filmie.

Następnie, około 22:30, zostanie wyświetlona komedia absurdu pt. „Kebab i horoskop” w reż. Grzegorza Jaroszuka, opowiadająca historię pracowników bankrutującego sklepu z dywanami. Przed pokazem zaplanowano spotkanie z występującym w filmie Bartłomiejem Topą. Sobotni wieczór na plaży tradycyjnie zakończy zabawa przy latynoamerykańskich i afrokubańskich dźwiękach.

Niedziela, 26 lipca

Ostatniego dnia tegorocznych Dąbskich Wieczorów Filmowych w hangarze jachtowym na przystani Camping Marina będzie można zobaczyć „Sen o Warszawie” w reżyserii Krzysztofa Magowskiego, będący pierwszym pełnometrażowym filmem biograficznym o Czesławie Niemenie, piosenkarzu, kompozytorze i multiinstrumentaliście, ikonie polskiej muzyki rozrywkowej. Projekcja rozpocznie się o godz. 15:00, a zaraz po niej odbędzie się spotkanie z Tadeuszem Sklińskim, Niemenologiem, współrealizatorem filmu "Sen o Warszawie" i właścicielem największej w Polsce kolekcji artefaktów poświęconych temu artyście. O godz. 17:30 zaplanowano koncert zespołu Kępisty Quartet.


 Tegorocznej edycji Dąbskich Wieczorów Filmowych towarzyszy wystawa fotografii z planów filmów zrealizowanych przez Wojciecha Jerzego Hasa.

Na wszystkie wydarzenia Dąbskich Wieczorów Filmowych 2015 wstęp jest bezpłatny.

Szczegóły można znaleźć na stronie www.wieczoryfilmowe.pl albo w serwisie Facebook - www.facebook.com/wieczoryfilmowe

Udostępnij Udostępnij Udostępnij
Fotka dnia
Obecna ocena:
Zobacz i zagłosuj!
REKLAMA
Pojezierze Myśliborskie - Cudna Kraina

Podziemne miasto

Rewal tanie pokoje

POLECAMY W POLSCE
Synagoga w Kazimierzu Dolnym.   Kazimierz Dolny
Pokoje gościnne Beitenu  w dawnej synagodze usytuowanej w samym sercu Kazimierza Dolnego,  pomiędzy Małym i Dużym Rynkiem. ----->

Zamek Gniew   Zamek Gniew
Potężna gotycka twierdza, siedziba królów, hetmanów i starostów, słynący z  turniejów, zaciętych bitew i spektakli zaprasza.  ----->

Karpacz. Hotel Artus.   Karpacz. Hotel Artus
Położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Karkonoskiego Parku Narodowego wyróżnia nas wśród innych hoteli. Cisza, spokój i bliskość gór.  ----->

Łagów. Bukowy Dworek   Łagów. Bukowy Dworek
Położony na obrzeżach Łagowskiego Parku Krajobrazowego oferuje kryty basen, centrum fitness, saunę, korty tenisowe oraz wannę z hydromasażem.   ----->
 
POLECAMY
Moja Polska. Miejsca warte zobaczenia! KREDYCIAK : Forum kredytowe zawierające opisy ofert  z sektora finansowego
średnia ilość wyświetleń dziennie: 181 372
  Newsletter zp.pl
Popularne atrakcje
Facebook

peuterey outlet peuterey uomo peuterey donna piumini peuterey moncler pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler canada goose pas cher canada goose femme pas cher canada goose homme pas cher canada goose france hogan outlet hogan scarpe outlet hogan outlet hogan scarpe outlet nike tn pas cher tn pas cher woolrich outlet piumini woolrich outlet nike tn pas cher tn pas cher nike tn pas cher tn pas cher nike tn pas cher nike tn nike air max 90 pas cher nike air max 90