Zaloguj się. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Aktualności

Rewal. Para - buch! Koła - w ruch!
Autor: Gmina Rewal, dnia 24-04-2014

Kolejka wąskotorowa, RewalDobiega końca rewitalizacja Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w gminie Rewal. W weekend majowy wyruszy po raz pierwszy w tym roku świeżo wyremontowana kolej wąskotorowa, by wozić turystów po nadmorskich okolicach.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa Gminy Rewal to jedna z 3 czynnych, publicznych kolei wąskotorowych w Polsce, wykorzystujących rozstaw szyn o szerokości 1000 mm. Odnowiony tabor otrzymał nowy kolor - bordo (wcześniej zielony), a wnętrza wagonów stały się bardziej komfortowe i eleganckie. Wagony dostosowane zostały do współczesnych standardów - klimatyzacja i nowoczesne toalety zapewnią turystom podróż w komfortowych warunkach. W wagonach zainstalowano ekrany LED, które będą pełniły rolę informacyjną i reklamową.

W czasie przejazdu zabytkowym taborem będzie można również skorzystać z bezprzewodowego Internetu. W ramach rewitalizacji przeprowadzono też kapitalny remont infrastruktury kolejowej, obejmujący renowację i przebudowę dworców kolejowych w Rewalu i Pogorzelicy, zbudowano 3 nowe stacje: w Niechorzu (na wysokości latarni morskiej) oraz w Trzęsaczu i Śliwinie. Ponadto wykonano modernizację linii kolejowej na trasie Trzęsacz – Pogorzelica, o łącznej długości 10 km. Z zaplanowanych na ten rok prac pozostało jeszcze wykończenie i oddanie do użytku wyremontowanych i nowych dworców kolejowych oraz wyremontowanie dworca kolejowego w centrum Niechorza. 

1 maja rozpoczyna się nowy sezon przewozowy, wraz z którym otwiera sie kolejna karta w historii nadmorskiej wąskotorówki. Wąskotorówka kursować będzie od maja do września na trasie między Gryficami i Pogorzelicą, łącząc ze sobą 14 stacji położonych w 3 gminach Powiatu Gryfickiego.
Wagon z rowerami
Zabytkowy skład wyjeżdżać będzie o 8:40 z zajezdni w Gryficach, by po dotarciu do gminy Rewal kursować wahadłowo pomiędzy Trzęsaczem i Pogorzelicą. Po pięciu pętlach wąskotorówka wracać będzie ostatnim kursem do Gryfic. Przejazd pociągu na trasie z Gryfic do Pogorzelicy zajmuje prawie dwie godziny podróży wśród malowniczych nadmorskich krajobrazów.
Na trasie wąskotorówki znajduje sie wiele zabytków architektonicznych, takich jak latarnia morska w Niechorzu, ruiny średniowiecznego kościoła na klifie, zabytkowy kościół neogotycki oraz zespół pałacowy w Trzęsaczu, neogotycki pałac w Dreżewie, czy dworska rezydencja z końca XVIII wieku w Rybokartach.

Podróżując Nadmorską Koleją Wąskotorową po gminie Rewal można również dotrzeć do wielu lokalnych atrakcji turystycznych, które w momencie załamania pogody stanowić mogą znakomitą alternatywę spędzenia wakacji. Wśród nich są Park Miniatur latarni w Niechorzu, Park Linowy w Pogorzelicy, Park Wieloryba w Rewalu, czy nowoczesne Muzeum Multimedialne na Klifie w Trzęsaczu. Dzięki współpracy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej z miejscowymi parkami atrakcji, kupując bilet na przejazd wąskotorówką będzie można skorzystać z rabatów, a zaliczając wszystkie 4 atrakcje otrzymać dodatkowo 50-procentowy upust na kolejny przejazd wąskotorówką.
Odnowiona lokomotywa
– Planujemy poszerzenie oferty zarówno dla klientów indywidualnych jak i grup i klientów biznesowych, a tym samym na zwiększenie ilości przewiezionych pasażerów w stosunku do lat ubiegłych – mówi Janusz Cetera, prezes Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej Sp. z o.o. - Przed nami stoi wiele wyzwań. Chcemy, aby NKW nie tylko pełniła funkcję atrakcji turystycznej, czy alternatywnego środka transportu, jak to było do tej pory, ale żeby stała się również obiektem, skupiającym uwagę również po sezonie. Będziemy starali się wychodzić z ofertą zarówno do turystów i miłośników kolei wąskotorowych, jak też do specjalistów z branży kolejowej, organizując konferencje i spotkania, zachęcając tym samym do dyskusji administratorów czynnych wąskotorówek z Polski i z zagranicy.

Szczegółowy rozkład jazdy i cennik biletów znajduje się tutaj.

REKLAMA
Pojezierze Myśliborskie - Cudna Kraina

Podziemne miasto

Rewal tanie pokoje

POLECAMY W POLSCE
Synagoga w Kazimierzu Dolnym.   Kazimierz Dolny
Pokoje gościnne Beitenu  w dawnej synagodze usytuowanej w samym sercu Kazimierza Dolnego,  pomiędzy Małym i Dużym Rynkiem. ----->

Zamek Gniew   Zamek Gniew
Potężna gotycka twierdza, siedziba królów, hetmanów i starostów, słynący z  turniejów, zaciętych bitew i spektakli zaprasza.  ----->

Karpacz. Hotel Artus.   Karpacz. Hotel Artus
Położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Karkonoskiego Parku Narodowego wyróżnia nas wśród innych hoteli. Cisza, spokój i bliskość gór.  ----->

Łagów. Bukowy Dworek   Łagów. Bukowy Dworek
Położony na obrzeżach Łagowskiego Parku Krajobrazowego oferuje kryty basen, centrum fitness, saunę, korty tenisowe oraz wannę z hydromasażem.   ----->
 
POLECAMY
Moja Polska. Miejsca warte zobaczenia! KREDYCIAK : Forum kredytowe zawierające opisy ofert  z sektora finansowego
średnia ilość wyświetleń dziennie: 181 372
  Newsletter zp.pl
Drogi czytelniku:
Dokonałeś historycznego odkrycia? Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Chciałbyś podzielić się z nami wiedzą na temat atrakcji turystycznej, o której warto opowiedzieć? Wystarczy, że do nas napiszesz! mail: info@zp.pl