Niewielka miejscowość oddalona o 7 kilometrów na południowy-zachód od Barlinka. Wioska była wzmiankowana już w 1337 roku. Założona została na planie owalnicy, charakterystycznym dla średniowiecza.
Znajduje się tutaj kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ta budowla wzniesiona z granitowych bloków powstała w XIII wieku. Tym samym jest to jedna z najstarszych świątyń w całym powiecie myśliborskim. Salowy kościół został osadzony na rzucie prostokąta. W XIX wieku przeszedł przebudowę – powstał szczyt wschodni, wieża i znajdująca się od północnej strony przybudówka.
Charakterystycznym elementem wystroju wnętrza świątyni jest wysoki, półkolisty strop wykonany z drewna modrzewiowego. W oknach zostały umieszczone witraże. Obiekt od 1958 roku jest wpisany do Rejestru Zabytków.
W miejscowości znajduje się również pomnik wywodzących się z Rychnowa żołnierzy niemieckich, poległych podczas I wojny światowej. Na cmentarzu można dostrzec też pozostałości po niemieckich mogiłach.

W odległości dwóch kilometrów na południowy-wschód od Rychnowa rozciągają się potężne lasy, sięgające daleko poza granice województwa. Leśne trakty są wymarzonym miejscem dla miłośników aktywnego wypoczynku – idealna sceneria na odprężające biegi, czy też rowerowe wycieczki. Pośród drzew łatwo natrafić na niewielkie strumyki, stawy i jeziora.
W niewielkiej odległości od zabudowań Rychnowa znajduje się także źródło rzeki Myśli – popularnej trasy kajakowych spływów.
Drogi czytelniku:
Dokonałeś historycznego odkrycia? Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Chciałbyś podzielić się z nami wiedzą na temat atrakcji turystycznej, o której warto opowiedzieć? Wystarczy, że do nas napiszesz! mail:
info@zp.pl