Zaloguj się. Nie masz konta? Zarejestruj się.
Wyszukaj: Hotele Restauracje Atrakcje turystyczne

Zachodniopomorskie

Stawa Młyny

Opublikowano w dniu: 2010-06-03       Aktualizowano w dniu: 2015-07-08

Stawa Młyny to jeden z symboli Świnoujścia stanowiący element logo miasta. To jeden z tych punktów na mapie turystycznej Świnoujścia, który należy zobaczyć. Do Stawa Młyny najłatwiej dostać się z plaży, spacerując w kierunku wschodnim.

Stawa Młyny

Stawa to inaczej znak nawigacyjny, w tym przypadku w kształcie wiatraka, znajdujący się na końcu falochronu. Wiatrak wybudowano w latach 70. XIX wieku, jako punkt nawigacyjny, na którego szczycie znajduje się źródło pulsującego światła. Jego umiejscowienie na końcu 350 metrowego falochronu zachodniego przy wejściu do portu, jest charakterystycznym znakiem rozpoznawczym portu Świnoujście.

Stawa Młyny jest obiektem często fotografowanym, znajdującym się na zdjęciach pamiątkowych ze Świnoujścia, zarówno na widokówkach i tych całkiem prywatnych. Warto wybrać się pod wiatrak na spacer o zachodzie słońca, skąd rozpościera się malowniczy widok na Bałtyk.

Będąc pod wiatrakiem, wsłuchawszy się w morze, należy zatrzymać się na chwilę przy wejściu a być może, jak głosi legenda, tajemnicza moc odmładzania spłynie na nas. Do dziś wiele osób przybywa do Świnoujścia na wypoczynek i rehabilitację, wierząc w lecznicze walory tego miejsca.


Drogi czytelniku:
Dokonałeś historycznego odkrycia? Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Chciałbyś podzielić się z nami wiedzą na temat atrakcji turystycznej, o której warto opowiedzieć? Wystarczy, że do nas napiszesz! mail: info@zp.pl
Udostępnij Udostępnij Udostępnij
Zobacz także:

Spacer po Świnoujściu

Świnoujście to prawdopodobnie jedyne miast na świecie, które położone jest na 44 wyspach. Czeka tu na Was prawdziwa moc atrakcji.

Komentarze
{I_NICK}
Nazwa:
E-mail:
Nie masz konta? Zarejestruj się.
Popularne atrakcje

peuterey outlet peuterey uomo peuterey donna piumini peuterey moncler pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler canada goose pas cher canada goose femme pas cher canada goose homme pas cher canada goose france hogan outlet hogan scarpe outlet hogan outlet hogan scarpe outlet nike tn pas cher tn pas cher woolrich outlet piumini woolrich outlet nike tn pas cher tn pas cher nike tn pas cher tn pas cher nike tn pas cher nike tn nike air max 90 pas cher nike air max 90