Zaloguj się. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Aktualności

Szczecin. AKUSTYCZEŃ trwa!
Autor: Marek, dnia 09-01-2013
AKUSTYCZEŃRozpoczął się trzeci dzień festiwalu Akustyczeń. Wieczorem zapraszamy do Royal Club Music Place. O godz. 20.00 rozpocznie się tutaj jam session. Wstęp na imprezę bezpłatny.

A już jutro czeka Was solidna dawka koncertów. Sprawdźmy, czego nie można przegapić w czwartek!

Godz. 19.00, Teatr Kana. CEZIK & KLEJNUTY, bilety: 30 i 20 zł 

Klipy CeZika zostały obejrzane ponad 27 miliony razy. W jednym z nich śpiewa od tyłu, w innym gra na garnkach i butelkach („Hey - [sic!] kuchnia cover”), a w jeszcze innym walczy z gumowym aligatorem („Forfiter Blues”). Upodobał sobie również śpiewanie znanych utworów na kilka głosów. Kilka okienek, w każdym z nich CeZik i nie wiadomo na którego patrzeć, a którego słuchać („Szajka CeZika i polska muzyka”). Z największą przyjemnością bawi się stylami muzycznymi; i tak w klipie „Te ostatnie niedziele” w ciągu 2 minut miesza 10 diametralnie odmiennych gatunków.

 Kolejny pomysł to KlejNuty, czyli CeZik miksujący przeróżne materiały wideo, tworząc z nich swoje własne, szalone kompozycje. „Za tyłek”, „Krzysiu”, „Lubię wypić”, „Bende go zjad” czy „Ballada Najmana” to tylko niektóre z nich, obejrzane już ponad 16 milionów razy!
CeZik, fot. Paweł Kuźmicki
Tak więc CeZik lubi siedzieć w internecie. Jednak od czasu do czasu, trzeba rozprostować nogi i wyjść z wirtualnego świata. I tak oto Cezary siada z gitarą na krześle, z boku stawia komputer, zawiesza ekran projekcyjny i zaczyna grać swoje dotychczasowe dokonania. Akustycznie. Kameralnie. Inaczej niż było słychać (i widać) do tej pory. Cel jest zawsze ten sam. Poruszyć ludzi nutami płynącymi z głośników!


Godz. 20.00, Royal Club Music Place, TRIO M3, wstep wolny

Grupa M3 powstała z przypadku... Ale przykłady z życia pokazują, że rzeczy dobre z reguły powstają z przypadku! Muzyka Triom3 to mieszanka muzycznych stylów - jazz, pop, soul, muzyka Karaibów.TRIO M3 Zespół cieszy sie populrnością zarówno na scenach koncertowych, jak i na bardziej nastrojowych imprezach w kameralnym gronie. Jego muzyka jest entuzjastycznie przyjmowana także na imptrezach klubowych.

Skład: Maciej Kazuba - gitara/ Maciej Strycharczyk - saksofon, klarnet / Marcin Matecki - piano


Godz. 21.00, Piwnica Kany, JACEK ZAWADZKI, wstęp wolny

Jacek ZawadzkiJacek Zawadzki jest absolwentem Studium Aktorskiego przy Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. To właśnie tam miał swój debiut. Wystapił w spektaklu „Betlejem polskie” w reżyserii Marcela Kochańczyka.

W gdańskim Teatrze Wybrzeże pracował do 1984 r. Następnie, w latach 1984-1988 związał się ze Szczecinem - był aktorem tutejszego Teatru Współczesnego.

Przez wiele lat współpracował również z Teatrem Kana, gdzie grał w przełomowym dla tej sceny spektaklu „Moskwa – Pietuszki” w reżyserii Zygmunta Duczyńskiego.
Spektakl był z powodzeniem prezentowany na wielu festiwalach w Polsce, jak i za granicą.

Na Akustyczniu Jacek Zawadzki pojawi się z gitarą, w jego wykonaniu między innymi pieśni rosyjskie.

Materiały i fot. udostępnione przez organizatora.


A poniżej, tradycyjnie, garść filmików poglądowych :)

KlejNuty - Bende Go Zjad!
TRIO M3 - Koncert na Zamku Książąt Pomorskich
Jacka Zawadzkiego podróż do Pietuszek
REKLAMA
Pojezierze Myśliborskie - Cudna Kraina

Podziemne miasto

Rewal tanie pokoje

POLECAMY W POLSCE
Synagoga w Kazimierzu Dolnym.   Kazimierz Dolny
Pokoje gościnne Beitenu  w dawnej synagodze usytuowanej w samym sercu Kazimierza Dolnego,  pomiędzy Małym i Dużym Rynkiem. ----->

Zamek Gniew   Zamek Gniew
Potężna gotycka twierdza, siedziba królów, hetmanów i starostów, słynący z  turniejów, zaciętych bitew i spektakli zaprasza.  ----->

Karpacz. Hotel Artus.   Karpacz. Hotel Artus
Położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Karkonoskiego Parku Narodowego wyróżnia nas wśród innych hoteli. Cisza, spokój i bliskość gór.  ----->

Łagów. Bukowy Dworek   Łagów. Bukowy Dworek
Położony na obrzeżach Łagowskiego Parku Krajobrazowego oferuje kryty basen, centrum fitness, saunę, korty tenisowe oraz wannę z hydromasażem.   ----->
 
POLECAMY
Moja Polska. Miejsca warte zobaczenia! KREDYCIAK : Forum kredytowe zawierające opisy ofert  z sektora finansowego
średnia ilość wyświetleń dziennie: 181 372
  Newsletter zp.pl
Drogi czytelniku:
Dokonałeś historycznego odkrycia? Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Chciałbyś podzielić się z nami wiedzą na temat atrakcji turystycznej, o której warto opowiedzieć? Wystarczy, że do nas napiszesz! mail: info@zp.pl