Zaloguj się. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Aktualności

Weekend na Zamku
Autor: Materiały prasowe, dnia 31-07-2014
W ten weekend odbędą się kolejne LETNIE KONCERTY PLENEROWE na dziedzińcach Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Poniżej przybliżamy sylwetki artystów, którzy wystąpią w poszczególne dni:

1 sierpnia (piątek), godz. 19:00
duży dziedziniec, wstęp wolny

MAJTKI BOSMANA
Koncert pieśni żeglarskiej

Zespół Majtki Bosmana powstał w 2009 r. odnosząc zwycięstwo podczas festiwalu szantowego „Szanta Claus" w Poznaniu. Wystąpił dwukrotnie na festiwalu pieśni żeglarskiej „Shanties" w Krakowie, zbierając pozytywne recenzje. Przez wielu miłośników pieśni żeglarskiej grupa jest uznawana za objawienie polskiej sceny szantowej. Wykonuje utwory autorskie, jednak na koncertach nie stroni od sprawdzonych szlagierów muzyki żeglarskiej. Ich występy charakteryzują się wyjątkowym humorem i żywiołowością. W tym roku Majtki Bosmana wydały swoją pierwszą płytę „Odbijamy" a także obchodzą swoje 5 urodziny.
Grupę tworzą: Sindi, Marsiu, Dzizbek, Pticu, Byczo i Mareczo

2 sierpnia (sobota), godz. 16:00
dziedziniec menniczy, wstęp wolny
Zespoł STATE IN AIR
Amelia Borkowska - śpiew
Dominik Stypa - gitara
Mateusz Śniechowski - śpiew

Amelia Borkowska - wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, aktorka scen muzycznych. W latach 2009-14 była wokalistką szczecińskiego zespołu Namy, z którym odniosła liczne sukcesy, m.in. wyróżnienie w Hard Rock Rising 2013, II miejsce w przeglądzie "Made in Szczecin", tytuł laureata Młodej Nuty (przeglądu organizowanego przez Floating Trippin' Festival) oraz nagrodę dla najlepszej wokalistki w I edycji przeglądu kapel rockowych How To Rock w Koszalinie.

Dominik Stypa - założyciel i gitarzysta nieistniejącego już zespołu Symetria, z którym zagrał wiele koncertów w całym kraju, w tym support przed legendarnym zespołem Guns N' Roses. Obecnie jest gitarzystą zespołu Coria, który składa się z muzyków zespołu Symetria oraz uczestnika Must be the music - Tomasza Mrozka. Dominik jest wirtuozem gry na gitarze, z instrumentem pracuje już od 15 lat, a swoją wiedzę przekazuje młodszym pokoleniom.

Mateusz Śniechowski przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 5 lat, kiedy to na dziecinnym pianinie zagrał ze słuchu melodię Oda do radości, obecny hymn UE, usłyszaną w reklamie. W wieku siedmiu lat poszedł do szkoły muzycznej, gdzie grał na skrzypcach i pianinie. Teraz lubi grać na perkusji i gitarze, ale największą jego pasją jest śpiew i pisanie piosenek.

Zespół State In Air to rockowy szczeciński team, charakteryzujący się mocnym brzmieniem. Wspólne granie rozpoczęli w 2012 r. Odnieśli już kilka sukcesów i popularni są nie tylko w Szczecinie, ale też w kraju. Lato spędzają na koncertach w kraju, w tym też na przeglądach i festiwalach. Skład zespołu: Krzysztof Węgrzyński - gitara, Maciej Cierlecki - bass, Damian Sosnowski - wokal, Maciej Keck - perkusja.

3 sierpnia (niedziela), godz. 16:00
dziedziniec menniczy, wstęp wolny
JONA ARDYN z zespołem

Jona Ardyn (Joanna Maksymowicz) jest piosenkarką i wiolonczelistką, wykonuje w dużej mierze własną twórczość. Gra również na altówce w niemieckiej Preussisches Kammerorchester w Prenzlau. Edukację muzyczną rozpoczęła w Łodzi, potem wyjechała do Stanów Zjednoczonych na stypendium Instytutu H. Manciniego w Los Angeles, gdzie współpracowała z największymi kompozytorami muzyki jazzowej i filmowej. Posiada honorowe obywatelstwo Stanu Oklahoma za wybitne osiągnięcia artystyczne. W 2009 roku otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za najlepszy dyplom ukończenia studiów w dyscyplinach sztuk plastycznych i muzycznych.

Do swoich sukcesów zalicza m.in. główną rolę w chińskim musicalu „Red Star Over China" (Pekin 2011) oraz ćwierćfinał w konkursie o nagrodę Bursztynowego Słowika w 46 Sopot Festival. Współpracowała z wieloma artystami, np. z Isis Gee (konkurs Eurowizji w Belgradzie), z Tomerem Biranem, producentem muzycznym (muzyka do filmów: "Seks w Wielkim Mieście", „Rodzina Soprano"), z zespołami Blue Café, Raggattack, Varius Manx, z Januszem Józefowiczem, Januszem Stokłosą, Dianną Krall, Guntherem Schullerem, Adamem Makowiczem, Markiem Kościkiewiczem.

ZAPRASZAMY!
REKLAMA
Pojezierze Myśliborskie - Cudna Kraina

Podziemne miasto

Rewal tanie pokoje

POLECAMY W POLSCE
Synagoga w Kazimierzu Dolnym.   Kazimierz Dolny
Pokoje gościnne Beitenu  w dawnej synagodze usytuowanej w samym sercu Kazimierza Dolnego,  pomiędzy Małym i Dużym Rynkiem. ----->

Zamek Gniew   Zamek Gniew
Potężna gotycka twierdza, siedziba królów, hetmanów i starostów, słynący z  turniejów, zaciętych bitew i spektakli zaprasza.  ----->

Karpacz. Hotel Artus.   Karpacz. Hotel Artus
Położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Karkonoskiego Parku Narodowego wyróżnia nas wśród innych hoteli. Cisza, spokój i bliskość gór.  ----->

Łagów. Bukowy Dworek   Łagów. Bukowy Dworek
Położony na obrzeżach Łagowskiego Parku Krajobrazowego oferuje kryty basen, centrum fitness, saunę, korty tenisowe oraz wannę z hydromasażem.   ----->
 
POLECAMY
Moja Polska. Miejsca warte zobaczenia! KREDYCIAK : Forum kredytowe zawierające opisy ofert  z sektora finansowego
średnia ilość wyświetleń dziennie: 181 372
  Newsletter zp.pl
Drogi czytelniku:
Dokonałeś historycznego odkrycia? Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Chciałbyś podzielić się z nami wiedzą na temat atrakcji turystycznej, o której warto opowiedzieć? Wystarczy, że do nas napiszesz! mail: info@zp.pl