Zaloguj się. Nie masz konta? Zarejestruj się.
Wyszukaj: Hotele Restauracje Atrakcje turystyczne

Zachodniopomorskie

Wioska Wikingów

Opublikowano w dniu: 2010-05-31       Aktualizowano w dniu: 2012-07-05

Pokaż zachodniopomorskie na większej mapie

Wolińska Wioska Słowian i Wikingów, usytuowana na wyspie Ostrów koło Wolina, to prawdziwa wycieczka w czasy wczesnego średniowiecza. 

Gród, wybudowany na wzór średniowieczny, zamieszkują „prawdziwi Słowianie i Wikingowie”. Każdy  kto odwiedza Wioskę może nie tylko obejrzeć starosłowiańską architekturę ale i prawdziwe ówczesne życie.

Z Wolinem wiążą się legendy, jakoby była to dawna siedziba i stolica wikingów. Potwierdzeniem tego jest islandzka saga Jomswiking, opisująca dzieje bractwa Jomswikingów, które w X wieku zamieszkiwało warowny gród Jomsborg na wyspie Wolin. Saga ta stała się inspiracją do zorganizowania Festiwalu Słowian i Wikingów.

Pierwszy woliński festiwal odbył się latem 1993 roku, którego organizatorami byli wówczas Duńczycy kierowani przez nieżyjącego już prof. Geoffrey’a Bibby. W kolejnych latach formuła Festiwalu zaczęła się coraz bardziej rozwijać. Przełomowym rokiem był 1999 kiedy postanowiono przenieść organizacje Festiwalu z wolińskich błoni na wyspę Ostrów, na rzece Dziwnie. Tam też rozpoczynają się prace nad budową skansenu odzwierciedlającego wygląd wczesnośredniowiecznego Wolina.

Od 2005 nieodłącznie w trakcie festiwalu organizowane są międzynarodowe sesje naukowe o charakterze interdyscyplinarnym łączące świat nauki z odtwórstwem historycznym. Każda edycja Festiwalu Słowian i Wikingów charakteryzuje się inscenizacjami plenerowymi w trakcie których odtwarzane są zwyczaje średniowiecznych ludów. Podczas trzech festiwalowych dni współcześni wikingowie walczą w inscenizowanych bitwach, ucztują, słuchają średniowiecznej muzyki.

Wszyscy zwiedzający Wioskę Wikingów mogą nie tylko obejrzeć starosłowiańską architekturę, ale i niekłamane życie ówczesnego sioła. Wikingowie, Słowianie, Bałtowie, Madziarzy i Rusini rozbijają doskonale oddające ówczesne czasy repliki namiotów, w których toczy się prawdziwe, codzienne życie. Spotkać tu można autentycznych rzemieślników i prawdziwych wojów, dbających o to, by ich plemiona przetrwały walkę z czasem i historią. Rękodzielnicy lepią prawdziwe garnki z gliny, kowale kują groty do strzał wojowników, tkacze produkują materiały, garbarze garbują skórę by mieszkańcy osady mieli odzienie. W końcu rybacy pływają w doskonałych replikach łodzi wikingów po jeziorze łowiąc ryby, wojownicy polują – wszyscy dbają o przyszłość wioski. Obok życia obozowego dochodzi również do potyczek zbrojnych. Wojowie poszczególnych plemion dbają o swoje terytorium – zarówno na lądzie jak i na wodzie zapewniając osadzie bezpieczeństwo.

Więcej informacji o festiwalu i wiosce na stronie

Wioska Wikingów
Wioska Wikingów
Wioska Wikingów
Wioska Wikingów
Wioska Wikingów
Wioska Wikingów
Wioska Wikingów
Wioska Wikingów
Wioska Wikingów
Wioska Wikingów
Wioska Wikingów
Wioska Wikingów
Wioska Wikingów
Wioska Wikingów
Wioska Wikingów
Wioska Wikingów
Wioska Wikingów
Wioska Wikingów
Wioska Wikingów
Wioska Wikingów
Wioska Wikingów
Wioska Wikingów
Wioska Wikingów
Wioska Wikingów
Wioska Wikingów
Wioska Wikingów
Wioska Wikingów
Wioska Wikingów
Wioska Wikingów
Wioska Wikingów

Drogi czytelniku:
Dokonałeś historycznego odkrycia? Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Chciałbyś podzielić się z nami wiedzą na temat atrakcji turystycznej, o której warto opowiedzieć? Wystarczy, że do nas napiszesz! mail: info@zp.pl
Udostępnij Udostępnij Udostępnij
Filmy:
Centrum Słowian i Wikingów zaprasza do Wolina Marcin Somerlik

Centrum Słowian i Wikingów zaprasza do Wolina http://www.jomsborg-vineta.com/ Przygotował http://www.MarcinSomerlik.com Muzyka http://www.percival.pl/

Autor: fotoartms
Czas: 7:30
Data dodania: 2012-03-13
Zobacz także:

Festiwal Słowian i Wikingów - Wolin 2011
Echo tej imprezy dociera do każdego zakątka Europy. Zapewne ma swoje odbicie również w innych zakątkach globu. Mowa o największej wczesnośredniowiecznej imprezie jaka od kilku już lat organizowana jest w Polsce. Woliński Festiwal Słowian i Wikingów organizowany był w tym roku pod hasłem „Barbarzyńcy u bram”.
Komentarze
{I_NICK}
Nazwa:
E-mail:
Nie masz konta? Zarejestruj się.
Popularne atrakcje

peuterey outlet peuterey uomo peuterey donna piumini peuterey moncler pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler canada goose pas cher canada goose femme pas cher canada goose homme pas cher canada goose france hogan outlet hogan scarpe outlet hogan outlet hogan scarpe outlet nike tn pas cher tn pas cher woolrich outlet piumini woolrich outlet nike tn pas cher tn pas cher nike tn pas cher tn pas cher nike tn pas cher nike tn nike air max 90 pas cher nike air max 90