Zaloguj się. Nie masz konta? Zarejestruj się.
Wyszukaj: Hotele Restauracje Atrakcje turystyczne

Zachodniopomorskie

Zalew Kamieński

Opublikowano w dniu: 2010-05-28       Aktualizowano w dniu: 2012-07-05

Zalew Kamieński wraz z rzeką Dziwną tworzą akwen wodny o powierzchni 12 506 ha, który  znajduje się w północno-zachodnim skraju wyspy Wolin. W południowej części Zalewu Kamieńskiego, usytuowana jest wyspa Chrząszczewska o powierzchni 10 km2, będąca trzecią co do wielkości wyspą w Polsce. Zalew Kamieński połączony jest od północy z Morzem Bałtyckim, a od południa z wodami Zalewu Szczecińskiego kanałem wodnym utworzonym przez rzekę Dziwnę.

Zalew Kamieński

Wody Zalewu Kamieńskiego to obszar lęgowy ptactwa głównie wodno-błotnego. Na tym obszarze swoje siedliska ma 1% populacji krajowej ptaków takich jak: kawka, ohar, perkoz dwuczuby, płaskonos, błotniak zbożowy, kania ruda. Wody zalewu znajdują się w granicach obszaru Natura 2000.

Nad Zalewem Kamieńskim położone są następujące miejscowości: Kamień Pomorski, Dziwnów, Dziwnówek, Międzywodzie, Wrzosowo.

Teren ten to doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych, w szczególności żeglarstwa, a także raj dla miłośników wędkarstwa.


Drogi czytelniku:
Dokonałeś historycznego odkrycia? Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Chciałbyś podzielić się z nami wiedzą na temat atrakcji turystycznej, o której warto opowiedzieć? Wystarczy, że do nas napiszesz! mail: info@zp.pl
Udostępnij Udostępnij Udostępnij
Zobacz także:

Kołczewo: dla golfistów i turystów
Kołczewo to typowa nadmorska miejscowość turystyczna – tu poczujecie prawdziwy klimat wczasów i wakacji. Atrakcji jest cała masa!
Wrzosowo - wczasy idealne
Wrzosowo to pięknie położona wieś, zaledwie 3 kilometry od wybrzeża Morza Bałtyckiego oraz rzut beretem od Zalewu Kamieńskiego. Miejscowość oferuje rozrywkę dla całej rodziny.
Dziwnów - od rybackiej wioski do kurortu
Dziwnów to jedna z większych miejscowości letniskowych w tej okolicy, oblana wodami Bałtyku, rzeki Dziwny oraz Zalewu Kamieńskiego. Najwęższy pas lądu mierzy zaledwie dwieście metrów.
Bolków i rezerwat ptactwa
Bolków to niewielka osada położona na północnym krańcu gminy Dobra. Jest to jedna z miejscowości w regionie, które po prostu trzeba umieścić na mapie wycieczki.
Wyspa Wolin

Wyspa Wolin to jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Pomorza Zachodniego. Ukształtowana w wyniku cofnięcia się lądolodu skandynawskiego 12 000 lat temu, zajmuje obszar o powierzchni 265 km2.

Komentarze
{I_NICK}
Nazwa:
E-mail:
Nie masz konta? Zarejestruj się.
Popularne atrakcje

peuterey outlet peuterey uomo peuterey donna piumini peuterey moncler pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler canada goose pas cher canada goose femme pas cher canada goose homme pas cher canada goose france hogan outlet hogan scarpe outlet hogan outlet hogan scarpe outlet nike tn pas cher tn pas cher woolrich outlet piumini woolrich outlet nike tn pas cher tn pas cher nike tn pas cher tn pas cher nike tn pas cher nike tn nike air max 90 pas cher nike air max 90