Zaloguj się. Nie masz konta? Zarejestruj się.
Wyszukaj: Hotele Restauracje Atrakcje turystyczne
Galeria

Ostatnie dni II wojny światowej - 2012

Opublikowano w dniu: 2012-05-14       Ostatnia aktualizacja: 2012-05-22
Pod takim hasłem rozegrano manewry wojskowe grup rekonstrukcyjnych w Wałczu. Całe wydarzenie miało uświetnić otwarcie modernizowanego skansenu fortyfikacyjnego „Grupa Warowna Cegielnia”. Oprócz wielu rekonstruktorów, reprezentujących armię niemiecką, amerykańską, czy polską, można było podziwiać całą masę sprzętu wojskowego, w tym armaty i pojazdy gąsienicowe.

Rozmach wydarzenia zaskoczył zgromadzonych widzów, a było na co popatrzeć. Niezwykłą atmosferę walki potęgowały brawurowe przejazdy sprzętu wojskowego i cała masa spektakularnych wybuchów.

W manewrach brały udział grupy rekonstrukcyjne z całej Polski:
  • Theatrum Historica,
  • SRH Aa7,
  • GRH Wiking,
  • TGRH,
  • SRH Die Frelwillgen,
  • Muzeum Wału Pomorskiego,
  • GRH 82ND Airborne Division Paraglite,
  • GRH Poland,
  • SRH Tobie Ojczyzno.

W czasie całego dnia zainscenizowano kilka potyczek. Zaczęło się od wojny polsko-bolszewickiej z 1920 roku. Później zmieniono okres i region geograficzny rozgrywając epizod ze zdobycia Monte Cassino, a następnie walki oraz zdobycie bunkra na froncie wschodnim. Na koniec przedstawiono fragmenty ze słynnego Arnhem z 1944 roku.


Już wkrótce dalsza część fotorelacji.
Drogi czytelniku:
Dokonałeś historycznego odkrycia? Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Chciałbyś podzielić się z nami wiedzą na temat atrakcji turystycznej, o której warto opowiedzieć? Wystarczy, że do nas napiszesz! mail: info@zp.pl
1
2
3
4
5
...
8
Udostępnij Udostępnij Udostępnij
Filmy:
Inscenizacja o ostatnich dniach II Wojny Światowej (Wałcz) 05.05.2012

Dnia 5 maja 2012 roku w Wałczu, odbyła się kolejna inscenizacja historyczna, dotycząca ostatnich dni II Wojny Światowej. Z pewnością dla wszystkich zgromadzonych osób, była to niesamowita lekcja historii, która na pewno na długo zapadnie w pamięci.

Autor: drilou94
Czas: 14:51
Data dodania: 2012-05-05
Obrazy z ostatnich dni II wojny światowej, 2012

Rekonstrukcja walk: Obrazy z ostatnich dni II wojny światowej, Grupa Warowna Cegielnia przy ul. Południowej w Wałczu. 5maja 2012r.

Autor: nika5150
Czas: 12:22
Data dodania: 2012-05-07
Zobacz także:

Wał Pomorski

Pomorze Zachodnie to nie tylko morze, piasek i słońce. To również region o wielu walorach przyrodniczych i historycznych. Dla pasjonatów lokalnej przyrody, celem może być unikatowy Woliński Park Narodowy. Zaś miłośnik historii znajdzie w zachodniopomorskim zabytki zarówno z czasów średniowiecza jak i z okresu II wojny światowej.

Bronikowo - spotkasz żubra
Bronikowo jest niewielką wsią leżącą w gminie Mirosławiec, zaledwie 7 kilometrów od jej siedziby. To typowa ulicówka z obustronną zabudową. Pod względem turystycznym to prawdziwa perełka! Region wsi Bronikowo to jeden z niewielu obszarów w Polsce, gdzie można zobaczyć dziko żyjącego żubra i jedyny w województwie zachodniopomorskim.
Zakończenie wojny - podsumowanie
II wojna światowa była największym zbrojnym konfliktem w historii ludzkości. Jego siła rażenia zmiotła z powierzchni ziemi całe miasta i odebrała życie milionom.
Pomorze Zachodnie. Tu się dzieje!
Każdego miesiąca, w wielu miejscach Pomorza Zachodniego odbywają się niezliczone imprezy. Od zimowych zjazdów na byle czym, poprzez wiosenne rajdy i letnie koncerty plenerowe, aż po jesienne ogniska i imprezy historyczne.
Piknik Historyczny Dąbie 2012
Szkoda, że nie starczyło funduszy na inscenizację. Taką, jaka była w 2011 roku, ale i tak było fajnie. Można było postrzelać z różnorakiej broni, przejechać się Dodge po parku i zjeść pyszną grochówkę.

Oby tak dalej. Miejmy nadzieję, że za rok będzie równie dobra impreza.
Miasteczko Historyczne - Fort Gerharda 2011

Fort Gerharda odegrał w czasie Dni Twierdzy bardzo ważną rolę. To właśnie tu stacjonowały wszystkie oddziały, jakie wcześniej brały udział w Bitwie o Przytór. Pruska fortyfikacja przeżywała wówczas prawdziwe oblężenie zwiedzających.

Bitwa o Przytór - 2011

W sobotę 24 września w Przytorze – wschodniej dzielnicy Świnoujścia – miała miejsce zacięta bitwa. Naprzeciw siebie stanęły niemieckie i rosyjskie oddziały z czasów drugiej wojny światowej.

Święto Niepodległości 2011

Szczecin był tym miejscem na mapie Polski, w którym 11 listopada przebiegał w atmosferze prawdziwego święta. Zaczęło się od prezentacji oddziałów wojska i policji. Następnie odznaczenia żołnierzy, a nawet przelot samolotów SU-22. Kulminacyjnym momentem była inscenizacja działań Frontu Pomorskiego z 1920 roku.

Overlord II - Przełamanie 2011

W sobotę 4 czerwca odbyła się w Policach inscenizacja w pełni oddająca realia walk na zachodnim froncie europy. Grupy odtwórstwa historycznego w idealnie odtworzonych mundurach z bronią przy boku i w letniej spiekocie, nieustraszenie podejmowały walkę z wrogimi oddziałami. W scenariuszu zaplanowano trzy potyczki, nawiązujące do wydarzeń z 1944 roku.

Bój o Dąbie 2011

W sobotę 21 maja w Dąbiu, miała miejsce inscenizacja bitwy z marca 1945 roku. Miłośnicy historii i odtwórstwa historycznego zgromadzili się, wraz ze swym sprzętem, na skwerze im. ks. dr K. Świetlińskiego, by stoczyć zażarty bój o ostatni bastion niemiecki na prawym brzegu Odry.

Bój o Szczecin - 2014

(...) I jakkolwiek chcielibyśmy znać szczegóły bohaterskich walk o miasto, niewiele jesteśmy w stanie zanotować. Twierdza Szczecin w pewnym momencie walk na przyczółku koło autostrady straciła swe strategiczne znaczenie tak dla tych, co ją na „niezdobytą twierdze” kreowali, jak i dla tych , co ją mieli wyzwolić. Znalazła się nagle na uboczu wielkiego traktu marszu wojsk radzieckich, spieszących na północ od Berlina poprzez Meklemburgię w kierunku Łaby. (...)

Komentarze
{I_NICK}
Nazwa:
E-mail:
Nie masz konta? Zarejestruj się.
Fotka dnia
Obecna ocena:
Zobacz i zagłosuj!
Galerie
REKLAMA
Pojezierze Myśliborskie - Cudna Kraina

Podziemne miasto

Rewal tanie pokoje

POLECAMY W POLSCE
Synagoga w Kazimierzu Dolnym.   Kazimierz Dolny
Pokoje gościnne Beitenu  w dawnej synagodze usytuowanej w samym sercu Kazimierza Dolnego,  pomiędzy Małym i Dużym Rynkiem. ----->

Zamek Gniew   Zamek Gniew
Potężna gotycka twierdza, siedziba królów, hetmanów i starostów, słynący z  turniejów, zaciętych bitew i spektakli zaprasza.  ----->

Karpacz. Hotel Artus.   Karpacz. Hotel Artus
Położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Karkonoskiego Parku Narodowego wyróżnia nas wśród innych hoteli. Cisza, spokój i bliskość gór.  ----->

Łagów. Bukowy Dworek   Łagów. Bukowy Dworek
Położony na obrzeżach Łagowskiego Parku Krajobrazowego oferuje kryty basen, centrum fitness, saunę, korty tenisowe oraz wannę z hydromasażem.   ----->
 
POLECAMY
Moja Polska. Miejsca warte zobaczenia! KREDYCIAK : Forum kredytowe zawierające opisy ofert  z sektora finansowego
średnia ilość wyświetleń dziennie: 181 372
  Newsletter zp.pl
Popularne atrakcje
Facebook

peuterey outlet peuterey uomo peuterey donna piumini peuterey moncler pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler canada goose pas cher canada goose femme pas cher canada goose homme pas cher canada goose france hogan outlet hogan scarpe outlet hogan outlet hogan scarpe outlet nike tn pas cher tn pas cher woolrich outlet piumini woolrich outlet nike tn pas cher tn pas cher nike tn pas cher tn pas cher nike tn pas cher nike tn nike air max 90 pas cher nike air max 90