Niewielka wieś położona w północnej części gminy Banie. W centrum miejscowości znajduje się późnogotycki kościół wzniesiony w XV wieku. Został zbudowany z kamieni polnych na planie prostokąta bez wyodrębnionej wieży. Zniszczony podczas drugiej wojny światowej, został odbudowany w 1979 roku. Obok świątyni znajduje się neogotycki grobowiec w formie kaplicy pochodzący z drugiej połowy XIX wieku.

Warto również zwrócić uwagę na murowany XIX wieczny gołębnik. W pozostałościach po parku pałacowym z pierwszej połowy XIX wieku, pośród licznego drzewostanu, rośnie niezwykle rzadki Cyprysik błotny. Znajduje się tu również pomnik przyrody – Dąb szypułkowy o obwodzie 660 centymetrów i wysokości 34 metrów.

Rożnowo leży na Szlaku Równiny Wełtyńskiej, który zachwyca malowniczymi, leśnymi terenami. W okolicy wsi w dolinie rzeki Tywy, znajdują się ruiny spalonego młyna.

Na placu kościelnym za świątynią znajduje się grobowiec z piaskowca pochodzący z ubiegłego wieku. Na jego tablicy widnieją dwie płaskorzeźby przedstawiające twarz Jezusa Chrystusa, herb rodowy oraz niemieckojęzyczny napis:

„1914 I II 1916
UND ANDERER HOHER KRIEGSORDEN
RITTMEISTER IM 1 GARDE DRAGONER REGIMENT
KARL FREIHER VON STEINAECKER
ERBHERR AUF ROSENFELDE UND NIPPERWIESE
10 APRIL 1882 – 20 JANR 1920”

Traktuje on o zmarłym pruskim kapitanie 1 Pułku Dragonów Gwardii imienia Brytyjskiej i Irlandzkiej Królowej Wiktorii. Fakt honorowego patronatu był ówczesnym obyczajem a samym patronem zostawał najczęściej członek panującej rodziny lub zaprzyjaźniony monarcha. Sam Karl Freiherr von Steinaecke, któremu ufundowano grobowiec był arystokratą o tytule odpowiadającym baronowi i jak głosi tablica, właścicielem dzisiejszego Rożnowa i Ognicy.